Jump to content
ewenement22

Błąd podczas łączenia przez RDP błąd uwierzytelniania CredSSP

Recommended Posts

Witam mam problem podczas połączenia na serwer z systemem WS 2012 przez RDP. Wyskakuje błąd uwierzytelniania : "może być to spowodowane korygowaniem wyroczni szyfrowania CredSSP"

Wyskakuje komunikat jak z załącznika...

o co chodzi?

w googlach nic nie mogę znaleźć na ten temat...

co się mogło stać i jak temu zaradzić?

z tego co pamiętam w ostatnich dniach jedyne co zmieniałem to w konsoli zarządzania Acronisa 12

zmieniłem, że w Active Protection Plan zmieniłem

Działanie po wykryciu:

z "tylko powiadom" na "Cofnij przy użyciu pamięci podręcznej"

Wygeneruj alert, zatrzymaj proces i wycofaj zmiany w pliku przy użyciu pamięci podręcznej usługi.

Ale przed chwilą wróciłem do pierwotnego ustawienia i nadal niestety to samo:( czyli  błąd uwierzytelniania : "może być to spowodowane korygowaniem wyroczni szyfrowania CredSSP"

Bueh

Z czego się łączysz (jaki klient)
Na co się łączysz (jaki serwer)

Jak dobrze rozumiem, łączyłeś się za pomocą zapisanego połączenia RDP (albo pliku RDP), a poświadczenia usera były zapisane.

Wywołaj mstsc.exe z przełącznikiem /prompt, powinien poprosić o usera do połączenia zawsze, nawet jeżeli jest zapisany w bazie credSSP - bo może to po prostu to:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4093492/credssp-updates-for-cve-2018-0886-march-13-2018

Łączę się ze stacji z windowsem 10 z którego do tej pory łączyłem się bez problemu.

łącze się na jak już pisałem Windows Serwer 2012

łączyłem się z rdp z zapisanym loginem

jak dam z w cmd 

mstsc.exe /prompt

wyskauje zdalny pulpit ale po wpisaniu ip wpisuje się od razu login

A wpisz:

mstsc /v:nazwa_lub_ip_hosta /prompt

Jak nie, sprawdź mstsc /? bo nie pamiętam, czy przełączniki podałem poprawnie, a nie mam windows pod ręką.

Ewentualnie po prostu wywal poświadczenia zapisane dla tego hosta - gdzieś w okolicach przystawki do zarządzania userami to jest, ale nazwy cpl nie pamiętam za cholerę.

No wklejałem Ci tego linka...  masz tam podane ustawienia gpedit/regkey, które pozwalają na obejście tego. 

Mam to samo w robocie,  bo poprawki na serwery idą u nas innymi torami, niż na desktopy - ale problem na razie zgłosiła jedna osoba, z jednego kompa do jednego serwera i nie mam jak zweryfikować, jak najszybciej to obejść.

Po weekendzie pewnie się tickety posypią... 

Również miałem taki sam problem jakiś czas temu, męczyłem się chyba kilka dni zanim zdałem sobie sprawę, że może warto się jednak zainteresować poszukaniem firmy, która to zrobi za mnie, obsługa informatyczna warszawa pomogła mi z tym zagadnieniem. Kiedy pomyślałem o tym jak dużo czasu na to straciłem i co mógłbym w tym samym czasie zrobić to aż mnie krew zalewa. No ale, sami sobie musicie ocenić