Skocz do zawartości
Szymon M

Tragiczna wydajność ssd pod sata 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam,jest to mój pierwszy temat tutaj.

Mam problem z fatalną wydajnością dysku ssd corsair force 3 120.

Płyta to MSI Z97-G43,system nowy,sterowniki zainstalowane,kabelek też wymieniony.

Mimo to wyniki są takie,a nie inne,ma ktoś może pomysł dlaczego ?

 

 

 

 

 

screen.jpg

Edytowane przez Szymon M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie oczekuj po tym dysku - padaka na kontrolerze Sandforce i kościach asynchronicznych .

Kontroler kompresuje przesyłane dane , w przypadku danych już skompresowanych ( filmy , muzyka , obrazy iso czy zdjęcia ) nie wiele zyskasz , w dodatku zastosowane kości NAND mocno hamują dysk .

Kolejny problem to zastosowany program do testu - ASS SSD niezbyt lubi się z kontrolerami SF i w testach są dane już silnie skompresowane .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki dla tego dysku są jak dla SATA II i nie jest tak żle  . 

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_corsair_force_3_120_gb_i_corsair_force_gt_120_gb?page=0,4

 

Jesli myslisz żd bedzie mega kop po przesiadce na S III to zapomnij... ja przeskoczyłem z S150 bez AHCI na S II z AHCI .. t=to odczułem róźnicę ( ale tylko w 1 programie ) .. 

Edytowane przez Kwazor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w lapku dyski na baterii mają niższą wydajność (4k read z 30MB/s leci na 15MB/s) żebym zauważył miażdżącą różnicę to nie powiem, jest różnica pomiędzy sata1, a sata2 to fakt, ale i tak szybciej niż talerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyjaśnienie,ale rozczarowanie też wielkie.

Co ciekawe,wyniki bardzo podobne,a nawet ciut gorsze od poprzedniej płyty na sata 2,a wymiana była głównie podyktowana lepszymi transferami.

No trudno,trzeba będzie kupić coś lepszego,nowszego i szybszego,a corsaira wsadzi się do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...