Skocz do zawartości
golds12

Problem po aktualizacji windows 10 april 2018 update

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów jest to mój pierwszy wpis na tym forum więc bardzo proszę o wyrozumiałość jeśli coś pokręciłem .

A więc przejdźmy do sedna sprawy na jednym z komputerów ,który przeszedł aktualizację windows 10 april 2018 update pojawił się problem .Mianowicie brak jakiegokolwiek miejsca na dysku C: (systemowym) postanowiłem zrobić oczyszczanie dysku wraz z usunięciem starych aktualizacji zwolniło się 20GB ,no i wszystko byłoby super tylko że po ok 2h problem z brakiem miejsca znów się pojawił postanowiłem znów zrobić oczyszczanie jednak tym razem to nie pomogło .Wszedłem więc w użycie przestrzeni dyskowej i zobaczyłem ,że pliki tymczasowe zajmują aż 100GB próbowałem zrobić oczyszczanie jednak nie pomogło ,może ktoś boryka się z podobnym problemem ? Bardzo proszę o pomoc . Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej zawalony masz dysk punktami przywracania. Kliknij na Moj Komputer prawym klawiszem myszki i przejdz do Ochrona Systemu/Konfiguruj i skorzystaj z przycisku USUŃ, suwakiem zjedz na wartosc minimalna i zdezaktywuj przywracanie systemu. Na przyszlosc korzystaj z tworzenia obrazu partycji systemowej zamast zawalac dysk punktami przywracania.

Wejdz w "Usługi" i wyłącz Windows Update(!!) - tryb uruchamiania na wyłączony i zatrzymaj usługę bo to najbardziej zasobozerna usługa. Na przyszłość aktualizuj ręcznie ściagając samo "KB" w wersji zbiorczej bo reszta syfu nie jest potrzebna. Wejdz do lokalizacji "C:\Windows" i usuń katalog "SoftwareDistribution". Następnie w CMD(konsola) wpisz %temp% i wywal wszystko z Temp'a. Następnie wpisz w CMD znowu "CLEANMGR /sageset:64" i zaznacz co chcesz usunąć - uwaznie przeczytaj opisy poszczegolnych zaznaczen abys nie wywalil zainstalowanych łatek ;-) i jak skonczycz zaznaczac to zatwierdz - OK. Raz jeszcze w CMD wklep "CLEANMGR /sagerun:64" aby odpalic czyszczenie tego co zaznaczyłeś.

POWINNO pomoc. Pilnuj tego aby usługa Windows Update była WYŁĄCZONA/ZDEZAKTYWOWANA bo ona w tle czesto pracuje, pobiera łatki i generalnie zjada zasoby sprzetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...