Skocz do zawartości
macgor

Płyta dla Ryzen 2700 brać x470 czy czekać na b450 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się, nad unowocześnieniem sprzętu, aktualny AM3 to już muzeum :) Środowiska pracy w postaci Windows 7 i nie chcę zmieniać. Planowany procesor Ryzen 2700 lub 2700X do prac w 90% przypadków 24/7 bez OC.
1. Kupować teraz x470 czy poczekać na b450 ?
2. Wiem, że wróżenie z fusów ale może dobre b450 wystarczy, czy spodziewać się raczej problemu jak z 350 gorąca sekcja zasilania ?
3. Czy pojawienie się b450 może spowodować obniżenie cen x470 ?
4. Jeżeli kupować teraz, to która to niezbędne minimum do komputera typowo do pracy. Chcę uniknąć zbędnych wodotrysków, zależy mi na sensownym chłodzeniu sekcji zasilania,  potrzebuje aż: 4xSATA, 4xUSB, 4 gniazd pamięci, 1x PCIE dla GPU oraz zwykłej dźwiękówki i sieciówki.

Edytowane przez macgor
pablo27 racja mój błąd nie x450 a b450, poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

A nie czasem b450. Moim prywatnym zdaniem z punktu technicznego nie ma sensu czekać a z finansowego owszem, bo b450 będzie zapewne tańsza od x470.  

1. Jak Chcesz.  Nie wiem jak stoisz z kasą. Jak liczysz każdą złotówkę to Możesz poczekać. 

2. Raczej nie. Zależy też od firmy i modelu płyty. Bez testów które tak prędko się nie odbędą to wróżenie z fusów. 

3. Nie sądzę, chociaż tego nie da się przewidzieć. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tesel

jak nie bedzie oc to brałbym 2700X [zwsze to wyzsze takty a cena az tak mocno nie jest wyzsza] i płytę X470 - bo to powinno lepiej wytrzymać prace na 24h - coś ze średniej półki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość tesel napisał:

jak nie bedzie oc to brałbym 2700X [zwsze to wyzsze takty a cena az tak mocno nie jest wyzsza] i płytę X470 - bo to powinno lepiej wytrzymać prace na 24h - coś ze średniej półki 

Co jest teraz średnią półką ? Możesz podać przykładowy model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...