Skocz do zawartości
Varessen

Włamanie na konto EA Origin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj przydarzyła mi się bardzo dziwna sytuacja. Gdy wszedłem standardowo już z piętnasty raz na maila w ciągu dnia, zobaczyłem maile od EA, które poinformowały mnie, że moje hasło zostało zmienione, następnie przyszła wiadomość z kodem bezpieczeństwa, a na końcu mail z potwierdzeniem zmiany e-maila. Konto odzyskałem po godzinie od wydarzenia, poprzez cofniecie zmiany emaila na stary i szybkiej zmiany hasła. Kraj pochodzenia został od razu zmieniony na Rosja, hasło bezpieczeństwa na: "В какую начальную школу вы ходили?" (w google znalazłem identyczne hasło bezpieczeństwa: https://www.mirror.co.uk/sport/football/news/your-fifa-18-account-been-11592599 ). Nick został zmieniony na: MasyaPrizrak, a email na: govnokakoeto228@gmail.com. Bardzo dziwnie to wygląda biorąc pod uwagę to, że gość od razu kupił: Peggle® ПК/Mac — цифровая загрузка, za 250 rubli. Jak to jest możliwe, że zmienił to wszystko bez kodu dostępu z mojego maila, na które nie miał możliwości wejścia, ponieważ jest chronione moim telefonem oraz dodatkowo aplikacją Google Authenticator. Wygląda mi to na wyciek bazy danych z EA, bo innej możliwości nie widzę. W poniedziałek będę się kontaktował telefonicznie z pomocą EA, może oni coś stwierdzą, chociaż wątpię, żeby się przyznali gdyby wyciek miał miejsce.

Co o tym myślicie? Jestem skołowany, ponieważ jestem świadomym użytkownikiem internetu i wątpię, żebym coś gdzieś zrobił źle. Malwarebytes w wersji premium niczego nie wykrył.

Pozdrawiam, Varessen.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawa się dalej potoczyła? Ja miałem dzisiaj bardzo podobną sytuację. Z tym że gość nie zmienił chyba hasła, bo zalogowałem się bez problemu. Ale na koncie EA, wśród zaufanych miejsc logowania było jakieś miasto na Filipinach. Jestem ciekaw jak u Ciebie sytuacja się rozwinęła? Zauważyłes jakieś problemy na innych kontach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...