Skocz do zawartości
Varessen

Włamanie na konto EA Origin

Polecane posty

Witam. Dzisiaj przydarzyła mi się bardzo dziwna sytuacja. Gdy wszedłem standardowo już z piętnasty raz na maila w ciągu dnia, zobaczyłem maile od EA, które poinformowały mnie, że moje hasło zostało zmienione, następnie przyszła wiadomość z kodem bezpieczeństwa, a na końcu mail z potwierdzeniem zmiany e-maila. Konto odzyskałem po godzinie od wydarzenia, poprzez cofniecie zmiany emaila na stary i szybkiej zmiany hasła. Kraj pochodzenia został od razu zmieniony na Rosja, hasło bezpieczeństwa na: "В какую начальную школу вы ходили?" (w google znalazłem identyczne hasło bezpieczeństwa: https://www.mirror.co.uk/sport/football/news/your-fifa-18-account-been-11592599 ). Nick został zmieniony na: MasyaPrizrak, a email na: govnokakoeto228@gmail.com. Bardzo dziwnie to wygląda biorąc pod uwagę to, że gość od razu kupił: Peggle® ПК/Mac — цифровая загрузка, za 250 rubli. Jak to jest możliwe, że zmienił to wszystko bez kodu dostępu z mojego maila, na które nie miał możliwości wejścia, ponieważ jest chronione moim telefonem oraz dodatkowo aplikacją Google Authenticator. Wygląda mi to na wyciek bazy danych z EA, bo innej możliwości nie widzę. W poniedziałek będę się kontaktował telefonicznie z pomocą EA, może oni coś stwierdzą, chociaż wątpię, żeby się przyznali gdyby wyciek miał miejsce.

Co o tym myślicie? Jestem skołowany, ponieważ jestem świadomym użytkownikiem internetu i wątpię, żebym coś gdzieś zrobił źle. Malwarebytes w wersji premium niczego nie wykrył.

Pozdrawiam, Varessen.

• Upvote 1

Tak działa spectre. 

Sądzisz, że ktoś włamał mi się godzinę wcześniej do domu, podpiął pod komputer i wykonał atak :)?

Ktoś wyciągnął dane z serwera do którego się logowaleś. Te dane są po stronie serwera. 

No ok. Dane logowania mógł zdobyć z serwera ale jak zdobył kod weryfikacyjny z poczty?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.