Skocz do zawartości
Azathermenian

Monitor 144hz 1200zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna monitora 144hz i tutaj mam pytanie jaki monitorek polecacie w tej cenie ? Wcześniej miałem benQ xl2411 ale nie wytrzymał próby uderzenia. Ogolnie monitor był dobry, 144hz robiły robotę, ale jeśli chodzi o kąty widzenia czy kolory to tragedia.

Tym razem zastanawiam się nad asusem VG248QE 144Hz. Ma ktoś może jakieś doświadczenie z tymi monitorkami i podzieliłby się wrażeniami ?

Wiem, że od matryc TN nie powinno się wymagać świetnej jakości, ale chciałbym też aby monitor użytkowało się dobrze nie tylko w grach FPS, ale także filmach czy grach typu wiedźmin.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AzathermenianPosiadam Samsunga LC24FG73FQUXEN, monitor który chcesz kupić MSI Optix G24C ma tą samą matrycę 23,5 cala , VA, wersja MSI nie posiada Quantum Dot zatem jest nieco mniejsze pokrycie barw - 110% SRGB względem 125% dla Samsunga (według producenta), do tego kontrast znacznie wyższy niż dla TN (łatwiej dostrzec wroga)
 - reakcja matrycy, jeśli wierzyć testom jest bardzo dobra i na spokojnie rywalizuje z TN - rtings.com/monitor/tests/inputs/input-lag gdzie wersja 27 calowa tego samego monitora nawet wygra z większością TN. (nie ma wersji 24 calowej) Uwaga matryca VA ma szybszą reakcję dla jasnych pikseli, dla ciemnych ponoć jest wolniejsza, ale absolutnie tego nie dostrzegłem.
- Odnośnie kątów widzenia to te są bardzo dobre, w prawdzie nie jest to IPS,  ale dla małych kątów +- 20 stopni góra, dół nie zauważysz różnicy, co w TN już objawia się już negatywem lub bardzo jasnym ekranem - w TN nawet widać jak siedzisz na wprost monitora, że pod innym kątem masz dół i górę ekranu :P w VA tego absolutnie nie zauważysz.
- Opinia subiektywna jest dla mnie bardzo pozytywna, kolory faktycznie znacznie lepsze niż na mojej starej TN,ce a jeszcze bardziej możesz je podkręcić. Zakrzywiony ekran, fajny bajer, ale po jakimś czasie się w ogóle tego nie zauważa, dla tej wielkości raczej nie ma to znaczenia. Po dłuższej sesji oczy nie bolą, nawet na 144 Hz, Jeśli miałbym brać jeszcze raz to wziąłbym ten sam. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry ma dość dobre, ale dla mnie już na starcie jest skreślony przez matrycę TN.  Wiem, że są osoby co sobie chwalą te matryce, ale przy tym co ja mam to TN wypada dosłownie blado. Wiadomo kąty  i kolory.  Ciężko mi by było teraz przesiąść  się  na TN mimo, że są tanie i montowane w monitorach z dobrymi parametrami czyli odświeżanie 144 i ficzerami jak Freesync.  A jak już byś porównał TN do TV/monitorów OLED to już  w ogóle byś olał TN. Ogólnie kupić można jak się chce mieć te 144hz. Bo sa zalety. Ale mniej mi przeszkadza granie w 60 hz niż na matrycy TN. Póki co mam  VA i 60 hz w 4K, ale nie narzekam. Mimo, że 144 to jednak sporo daje.  Bierz jak chcesz ale byleś nie żałował. Ja żałuje,że nie kupiłem TV OLED w 4K.Ale i to się kupi za jakiś czas ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...