Skocz do zawartości
mark007

Laptop żyje własnym życiem - samoczynne restarty, wybudzenia itp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Mam nietypowy problem, z którym nie mogę się uporać. Pacjent: laptop HP Pavilion 15 z systemem Windows 8.1
Laptop cierpi na takie przypadłości:
- potrafi sam zrestartować się kiedy np przez 5-10 minut nic na laptopie nie robimy
- zamiast przejść w tryb uśpienia, restartuje się
- po wyjściu z trybu uśpienia wszystkie uruchomione wcześniej aplikacje są wyłączone, tak jakby wyłączył się zamiast przejść w tryb uśpienia
- samoczynnie się restartuje i loguje się na profilu tymczasowym
- kiedy laptop jest wyłączony potrafi sam z siebie się wybudzić - słychać że się uruchamia, pracuje dysk itd i po minucie się wyłącza

System był skanowany pod kątem malware i wirusów - jest czysto.
System był reinstalowany.
Myślałem, że problem powoduje bateria, ponieważ były problemy z nieprawidłowym pokazywaniem stanu naładowania akumulatora, albo akumulator nie chciał się ładować do końca. Baterię kupiłem nową ale problemy wymienione wyżej nadal występują.
Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być nie tak? :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna specyfikacja kompa jest tu: https://support.hp.com/lt-en/document/c03957282
W laptopie jest dysk HDD WD model WD7500BPVT. Pamięć fabryczna 4GB Kingston + druga kość dokupiona też 4GB Kingston.
Też obstawiam jakiś problem z sekcją zasilania, ale nie mam tego jak sprawdzić żeby mieć pewność. Pewnie tylko serwis wchodzi w grę?

EDYCJA:
Uruchomiłem testy diagnostyczne dostępne spod klawisza F2 podczas rozruchu kompa. Przy laptopie podłączonym na kablu wszystkie testy przechodzi pomyślnie, natomiast przy zasilaniu bateryjnym wywala już przy pierwszym teście czyli teście baterii. Czyli domyślam się, że coś na płycie głównej musi być walnięte? Bo bateria była kupowana nowa jak już wspominałem.

Edytowane przez mark007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...