Skocz do zawartości
Gość

Upgrade i5-4460 - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak w sygnaturze. Lekki bottleneck na procesorze, więc chodzi mi po głowie upgrade, głównie w związku ze zbliżającym się Shadow of the Tomb Raider. Banished też trochę jedzie po CPU. Szkoda mi kasy na wymianę całej podstawki. RAM drogi, a tu mam 16 GB poczciwych DDR3. W grę wchodzi więc używany procesor, najpewniej i7-4790 lub 4790k (którego i tak nie podkręcę na tej płycie). Koszt ok. 800 zł, z czego 300 powinno wrócić po sprzedaży 4460.

Pytania:
Czy warto?
Sprawdzi się w grach?
Nie ugotuje się na stockowym chłodzeniu?

TDP się nie zmieni, więc zakładam, że zasilacz wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co więcej masz :) ja mam osobiście 4590 i gtx 960.. i będę dorzucał ram do 16, procka na i7 4790/k (zależy jaka różnica cenowa będzie) do tego na koniec gtx 1070/1070Ti i to wystarczy na jakiś czas :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B85-P33
i5-4460
2 x 8 GB Crucial Ballistix Tactical DDR3 1600 MHz CL 9
SilentiumPC Vero L1 500W
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Crucial MX200 250 GB
Zalman ZM-T2
Windows 10

Alternatywą dla wymiany procesora jest zmiana całej platformy albo PS4. Ewentualnie pozostanie przy tym, co mam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sprzęt powinien wystarczyć na jeszcze co najmniej rok jeśli nie chcesz grac na więcej niż fhd, inwestowanie obecnie ani nie ma sensu ani nie jest opłacalne, lepiej odkładać na nowy zestaw z nowa karta od zielonych jak wyjdą (minimum o wydajności gtx 1070 i 8gb vram) ceny ramu chore a i kurs usd tragiczny

jedyne co bym wymienił na chwile obecna to chłodzenie cpu ale tylko na jakiś bardzo wydajny model żeby został po upgradzie (minimum grandis 2, noctua d15, dark rock pro 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, wlasnie sie przesiadlem z podobnego sprzetu jak twoj na i5-8600k i powiem ci ze to nie jest "lekki bottleneck" na procesorze ale olbrzymi bottleneck.

Mialem i5-4570, 8GB ram ddr3 1600 i gtx1060 6GB

Po modernizacji i5-8600k, 16gb ram ddr4 3200 i zostal "stary" gtx1060 6gb

Far cry 5 zmiana z 10-15fps medium na 60-70 fps high/ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...