Skocz do zawartości
saper009

[1000-2000] Monitor QWHD 27" do zastosowań domowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu szukam dla siebie monitora o przekątnej 27" najlepiej QWHD. Przebrnąłem już przez kilka recenzji, sklepów i kilkadziesiąt różnych modeli i wiem jeszcze mniej niż na samym początku. Dlatego prośba do Was o wskazanie jakiegoś złotego środka w przedziale 1000-2000 PLN na monitor, którego głównym zastosowaniem będzie przeglądanie internetu, oglądanie seriali, czasem zabawa w kodzie + w tym wszystkim zapewne będę również grał w gry (zarówno te najnowsze jak i starsze, w tym FPSy'). Oczywiście 2000 PLN to górna granica - optimum byłoby ~1500 PLN.

Generalnie zależy mi na tym, aby były dobrze odwzorowane kolory (zwłaszcza czerń) i jak najniższy inputlag. Do TNki się raczej nie skłonie więc pozostaje mi wyłącznie VA lub IPS (tutaj będzie kiepsko z czernią niestety). Dodatkowo dobrze gdyby monitor miał możliwość regulacji zarówno w pionie jak i poziomie i w miarę cienkie ramki.

To tyle odnośnie moich wymagań.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i w miarę możliwości gdybyście mogli argumentować czemu ten, a nie inny monitor byłbym niebywale wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2018 o 21:06, FxJ napisał:

Dell U2715H - ze starszych modeli ale naprawdę dobrych, sam mam U2515H 2szt i pracuję na 50% jasność i nic nie męczą oczu.

iiyama XUB2792QSU-B1 - z tańszych modeli z FreeSync (jeśli masz grafikę od AMD), za dodatkowo zbędne zupełnie głośniki.

Jak jest z czernią w tym Dellu? Często oglądam filmy/seriale, w których dominującym kolorem jest czerń i fajnie jakby czarny był czarny - wiem, że to IPS i cudów nie mam co oczekiwać, ale fajnie jakby w miarę dobrze to wyglądało.

Tą iiyame mam w biurze i przyznam szczerze, że po 8-9h przed nią w ogóle nie bolą mnie oczy i przyjemnie się z niej korzysta tylko pytanie (zarówno w kwestii tej iiyamy i dell'a) czy w grach typu fps nie będą zbytnio smużyły (nie jestem aż tak bardzo przewrażliwiony na tym punkcie, ale jednak wydając około 1500pln na monitor wolałbym tego uniknąć).

Co do grafiki to raczej zdecyduję się na nVidię, aczkolwiek czekam czy zaprezentują coś w najbliższym czasie więc chwilowo monitor będzie podpięty pod leciwego laptopa :)

 

W dniu 18.05.2018 o 17:00, Ationx napisał:

Z cienkimi ramkami i bogatym zestawem wyjść wideo to jeszcze taki AOC

https://www.morele.net/monitor-aoc-q2781pq-1127183/

Tylko tutaj niestety brak Pivota

Właśnie widziałem tego AOC'a, ale dyskwalifikuje go brak regulacji poziom-pion, ale dzięki za sugestię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dorzucę od siebie AOC Q2790PQU z regulacją wysokości Height i filtrem światła niebieskiego, oraz tańszy AOC Q2775PQU czarny również posiadający regulację wysokości i pivot. Vesa 100x100mm w standardzie.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...