Skocz do zawartości
goral2099

Komputer za 1600-1700PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znajomy poprosił mnie o stworzenie zestawu dla dziecka do szkoły w cenie 1600, maksymalnie 1700. Czyli komputer, jak to określił, do wszystkiego. I żeby z czasem można było rozbudować. :) A więc stworzyłem coś takiego:

-Ryzen 2200G

-AsRock AB350M-HDV

-Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

-GoodRam Iridium 120GB

-Toshiba P300 1TB

-LG GH24NSD1

-SilentiumPC Elementum E2 SI 450W

Do tego jakaś obudowa wedle gustu. Będzie jakieś 1650PLN. Monitor (LG M1921AF) i peryferia mają stare. I teraz zastanawiam się, czy nie lepiej kupić jakieś używki z alledrogo. Są nawet gotowce z GTX1050 w tej cenie, do których można by tylko dorzucić SSD lub HDD, np:

http://allegro.pl/do-gier-dell-core-i5-8gb-ram-gtx-1050-2gb-win-7-i7338230606.html

Sprzęt na dzień dzisiejszy wydajniejszy w gierkach, ale z rozbudową późniejszą może być słabo. Co sądzicie? Które rozwiązanie będzie lepsze w takiej sytuacji?

A właśnie, zapomniałem. Mają do gierek PS3.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie +400zł za system. No chyba, że linux-a chcesz instalować. W używce którą podałeś jest już Win 7, jest COA, czyli legalnie można zainstalować Win 10 i to pewnie pro. Dokładasz do tego Dell-a SSD 256GB, za który chcą 279zł (pewnie jakiś szrot, warto spytać).

Takie coś zmiata twój zestaw. Rozbudowa w przyszłości do i7-2600, GTX 1060 lub nowsza, RAM też spokojnie można dorzucić, dyski .

To nie laptop, takiego Della można ładnie rozbudować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, zapomniałem, że win 7 mają też. :) Na stronce DELLa znalazłem info, że Optiplex 390 maksymalnie 8GB RAMu łyknie. No i ciekaw jestem, czy siedzi tam oryginalny zasilacz 265W.

http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/optiplex-390/pd

No ale GPU o wiele lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyknie max 8GB, ale na kanał, a ma 2 kanały :)

Na stronie Della piszą też max i5 konfiguracja, a gość na aukcji proponuje upgrade do i7-2600 :)

RAM na aukcji też chce rozbudować za dopłatą, tylko coś mu się literka powaliła i napisał do 18GB zamiast do 16GB :)

PS w tym kompie widzę jeden podstawowy minus, nie ma USB 3.1 Gen1, tylko USB 2.0

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj raczej czegoś na Ivybridge, tak aby było USB 3.1 Gen1, a nie samo USB 2.0.

Przy tej kwocie musisz zdecydować, czy ma być dedykowane GPU i posłużyć komputer do grania. Czy ma być nowszy CPU i pojemniejszy SSD dla przyjemności obsługi wszystkiego innego.

Pisałeś, że do grania mają PS3. Czy to znaczy, że PC ma nie służyć do grania? Dobrze by było, bez GPU dedykowanego za tą kwotę można złożyć już coś żwawego.

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam. :)

 

 

Chyba któryś z tych:

http://allegro.pl/do-gier-i5-4x3-6-ivy-8gb-gtx-1050-500gb-win7-i7150894390.html

http://allegro.pl/do-gier-i5-4x3-6-ivy-8gb-gtx-1050-1000gb-win7-s-i7188745352.html

Chyba ten drugi, bo większy HDD. Ale procek  w wersji s - jest jakaś znacząca różnica w wydajności?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez dedykowanego GPU to można nowy sprzęt złożyć (np taki jak z mojego pierwszego posta). Ale komp ma też służyć czasem do gier. Ma być do wszystkiego i z możliwością rozbudowy. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dobrarada

Weź zestaw z portalu za 1400, wywal grafikę, dorzuć napęd, obudowę i ssd. A za 500 zł jakiś normalny monitor 24 cale IPS/VA.
Następnie sprzedać stary monitor lub zostawić jako tv i zbierać na 1050. Ewentualnie lekko naciągając obecny budżet wziąć 730 lub R5 lub szukać używki jakiejś mocniejszej - byle w coś się dało grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kolega nie sprecyzował - nie potrafił. Ale podejrzewam, że nie będą to nowe tytuły AAA. Stąd mój początkowy pomysł, że do czasu dokupienia GPU, Vega 8 w 720p powinna dać radę. Ale po rozmowie z barwniakiem i obejrzeniu testów widzę, że te używki będą wydajniejsze, a i możliwości rozbudowy są wystarczające. Na ich potrzeby starczy na kilka lat z rozbudową drobną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...