Skocz do zawartości
jezzman

Windows 10 4k 60Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pojawił się u mnie problem w Windowsie, a mianowicie nie można ustawić odświeżania 60Hz przy rozdzielczości 4k. Próbowałem robić to zarówno z poziomu Windowsa, jak i sterownika nVidii, wszędzie maksymalną wartością odświeżania dla rozdzielczości 4k jest 30Hz. W wyniku tego nawet na pulpicie widać ścinanie kursora, co trochę w oczy kole. Nie wspomnę już o filmach w 4k na yt czy innych serwisach.

Wydaje mi się, że problem powstał po kwietniowej aktualizacji Windowsa, ale co do tego to głowy sobie uciąć nie dam.

Specyfikacja sprzętu:

  • CPU: i5 4690k 4,2GHz
  • Mobo: MSI Z97 PC Mate
  • RAM: 2x4GB G.Skill Ripjaws 2133MHz + 2x4GB G.Skill Ares 2133MHz
  • GPU: Zotac GTX 1080 AMP Extreme, sterowniki najnowsze 397.64
  • Monitor: Acer RT280 podłączony po DisplayPorcie (w osd monitora tryb DP ustawiony na 1.2)
  • Windows 10 Pro po aktualizacji kwietniowej

Ciekawym jest fakt, że w grach przy rozdzielczości 4k można normalnie ustawić 60Hz i wszystko ładnie działa. Problem występuje tylko w Windowsie.

Jedyne co mi się nasuwa, to słabej jakość kabel DP, ale gdyby on był problemem to w grach też opisywany problem by występował.

Może ktoś się spotkał z podobnym problemem. Za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny.

Edytowane przez jezzman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem.

We właściwościach karty graficznej w zakładce Monitor była na liście opcja 60Hz przy 4k. Po ustawieniu jej w tym miejscu pojawiła się również w panelu nVidii. Nie mam natomiast zielonego pojęcia dlaczego przed ustawieniem jej tam nie było.

Można zamknąć temat.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...