Skocz do zawartości
Gość Michał

Upgrade pc do gier za 2-2,5k zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

Witam, tak jak w temacie. Przymierzam sie do uprage pc. Ostatnio padła mi karta wiec zmieniłem ją na gtxa 1050 i zmieniłem zasilacz na SilentiumPC vero L2 500w.

Obudowę mogę zmienić jeśli jest jakaś fajna poniżej 200zł ale nie jest to wymóg. Ramu potrzebuję tylko 8gb, dysk ssd można podać jakiś tani ale poza budżetem. 

Zastanawiam się którą platformę wybrać. Gdzieś czytałem o problemie z  "glutem" w najnowszej serii intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz sam procek + płyta i ram ?

Tańsza opcja - I5 8400 + płyta na B360 ( np. MSI B360M Pro-VDH lub MSI B360M Gaming Plus ) + ram 2x4GB DDR4 2 666 mhz , wyjdzie jakieś ~1 500 zł .

Droższa opcja - I5 8600K + chłodzenie do procka + płyta na Z370 ( np. MSI Z370 Gaming Plus lub Asrock Z370 Extreme 4 )  + ram 3 000 mhz CL15 lub jak starszy kasy to 3200 mhz CL14 .

Wtedy wyjdzie jakieś 2 300 - 2500 zł ( Asrock jest o jakieś 100 zł droższy niż MSI ) , na stock I5 8600K będzie trochę wydajniejszy niż 8400 .

Tą kasę można sporzydować lepiej - opcja nr.1 + zmiana karty .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Kartę kupiłem dosłownie 4 miesiące temu i możliwe, że jeszcze w wakacje wymienię ją na inną. Odblokowany mnożnik może się przydać, bo dorzucę jakąś ferę 3 i powinno być okej. Zestaw za 1500zł + inna karta da aż taki skok wydajności względem 1050 2gb? Ten zasilacz poradzi sobię z inną kartą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że mam konto. Dysk wymienię sobie w następnym miesiącu po wypłacie bo ten jeszcze da radę, a wymiana płyty i procesora jest ważna, bo mam problemy z migającym ekranem. Jak z tą obudową? Moja to chyba ibox Virgo 918, więc też przydała by się zmiana. Jest jakaś fajna, tania obudowa czy brutus najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego kompa używasz? Bo jeżeli nie zajmujesz się jakimiś szczególnymi rzeczami, które wymagają więcej od CPU, to 8400, B360 i GTX 1060 będą dobrym wyborem, tak jak reyden napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze, że aktualnie do grania i oglądania filmów. Ew. zacznę programować jeśli wszystko dobrze się ułoży ze studiami. Podałbyś może jakiś dobry, tani dysk ssd(wystarczy 128gb ale 256 zawsze lepsze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...