Skocz do zawartości
Ajerbian

(Budżetowy) zestaw Z370 pod OC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.
Poszukuję zestawu CPU+RAM+MOBO.
Zależy mi na jak największej wydajności procesora, dlatego chciałbym go podkręcić (aktualnie mam grandisa pierwszej generacji, z tego co wyczytałem powinien pasować) do 5ghz, oczywiście to dopiero potem gdy nabędę sensowne chłodzenie AIO. Problem jest w tym, że podkręcając i5-8600k do częstotliwości rzędu 5ghz, sekcja zasilania bardzo się grzeje i czasem może powodować throttling całego procesora. Podobna rzecz występuje teraz u mnie i jest dość problematyczna więc w tym zestawie chciałbym dopasować komponenty tak, aby dało się osiągnąć te 5 ghz w miarę optymalnie. W razie czego zawsze mogę zaprojektować na drukarce 3d podstawkę pod wentylator który by wiał właśnie na tą nieszczęsną sekcje zasilania (ale wolałbym tego uniknąć) komp i tak będzie raczej zamknięty w obudowie więc kwestie estetyczne raczej mnie nie obchodzą.

Jeśli chodzi o budżet to prosiłbym tylko o złożenie takiego zestawu jak najtaniej, ale nie koniecznie tanio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-8600k  - 1050zł

MSI z370tomahawk - 590zł

Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 - 757zł

Intel rozstawu otworów pod coolery nie zmienił od dawna, Grandis będzie pasował.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...