Skocz do zawartości
OjciecZiemia

Czy dysk ssd na NVMe 3.0 x2 typu M.2 będzie działał na płycie głównej MSI B360M PRO-VDH?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dysk ssd na NVMe 3.0 x2 typu M.2 będzie działał na płycie głównej MSI B360M PRO-VDH? 

Chciałbym kupić ten dysk i nie wiem czy będzie kompatybilny z moją płytą. Tak, tak, wiem że tylko 128 GB ale chcę znaleźć jakiś tani i szybki dysk pod M.2. maks. do 250zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać normalnie , możesz też rozważyć A-Data SX6000 - jest nieco tańszy , ma lepszy zapis i radiator , radiator może być przydatny - dyski NVMe / M.2 mocno się grzeją i wtedy spada wydajność dysku .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi w sumie o to że ten dysk od Patriota ma takie 2 rowki przy wejściu a inne mają 1 (np. ten od Adaty). Zauważyłem, że moja płyta ma to wejście X4 a tamten dysk jest pod X2. Pytanie czy to nadal będzie kompatybilne? I czym to się w ogóle różni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożysz do tej płyty każdy nowy SSD M.2, a nawet Intel Optane.

Rowki są po to, bo wspiera klucz B i klucz M

Nie bierz 128GB. Dyski 128GB mają bardzo mały SLC cache. Strasznie szybko kończy się zapis i spada do tego z poziomu SSD na SATA II.

Weź taki

https://www.x-kom.pl/p/421186-dysk-ssd-adata-240gb-m2-pcie-xpg-sx8200.html

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...