Skocz do zawartości
Gość powrotzlaptopa

Zestaw do pracy pod Ubuntu i monitor 49", 7k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość powrotzlaptopa

Potrzebuję dobrego zestawu do biura, który będzie dobrze działał z Ubuntu i obsłuży monitor Samsunga QLED 49” CHG90 (LC49HG90DMUXEN). Zamierzam na nim głównie programować, zarządzać serwerami, etc., czyli gry nie muszą działać. Wręcz nie powinny, bo to zawsze jedna pokusa mniej.

Monitor widziałem już kilka razy w ich salonie i podoba mi się nieprawdopodobnie, a do tego teraz obniżyli cenę z brutalnego gwałtu na portfelu konsumenta (7200) do niemal dopuszczalnej przez konwencję genewską (4999), ale przy okazji zapytam, czy ktoś używał go dłużej i jak się sprawdza poza grami. Jak wrażenia? Warto?

Maksymalna kwota jaką pozwoliłem sobie wydać to 7592 brutto bez monitora, ale w tym chciałbym zmieścić jeszcze akcesoria (klawiatura, mysz, jakieś drobiazgi), no i, oczywiście, wolałbym zdecydowanie mniej, a ewentualnie coś później dokupić. Natomiast obowiązkowo musi być:

  • przynajmniej 32 GB pamięci operacyjnej i dobrze byłoby móc dołożyć więcej w przyszłości (Chrome, Atom, wirtualki),
  • szybki dysk SSD minimum 250 GB, ale lepiej ponad 500, może nawet być oddzielnie system (do 40GB) i dane,
  • gigabitowa karta sieciowa,
  • grafika choćby zintegrowana, ale koniecznie musi obsłużyć ten monitor,
  • cichy,
  • złożony i gotowy do akcji,
  • w normalnej obudowie -- nie gamingowy bajer i nie szpitalny beż, najlepiej aluminium w estetyce biznesowych laptopów,
  • dobra gwarancja na podzespoły, bo kupuję na firmę i przeczuwam, że rękojmia będzie albo skromna albo całkiem wyłączona, 
  • sprawny Bluetooth w jakiejś współczesnej wersji (używam do podłączenia wieży hifi).

Co polecacie? Poza kompatybilnością z Ubuntu, nie mam żadnych preferencji (AMD/Intel, etc), ale wolałbym uniknąć egzotycznych konfiguracji, żeby nie natknąć się na nieznane problemy z wydajnością VirtualBoksa czy innych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość powrotzlaptopa

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Szczególnie ta płyta główna wygląda świetnie. Czy dobrze rozumiem, że mógłbym do niej w przyszłości dokupić kolejne 32 GB pamięci? Zmieszczą się fizycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...