Skocz do zawartości
EmilSob

POMOCY!! Duron1000 nie chodzi na fsb133 (mnoznik obnizony)

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w dobraniu sie do d... mojemu Duronowi, gdyz wszystkie chyba mozliwe ewentualnosci sprawdzilem.

Moja plyta to Gigabyte 7VA (kt400 sux!). Oczywiscie nie mogli wcisnac w bios zmiany mnoznika (malowanie mostka L1 odpada), na plycie nie mam ani zworek ani dip-switchow, tak wiec jedyna mozliwoscia zmiany pozostaly modyfikacje mostkow L3, L4 i L10. Oczywiscie celem bylo podwyzszenie fsb przy obnizeniu mnoznika. Na pierwszy rzut poszlo 7.5x133. By zmienic mnoznik na 7.5 musialem przeciac 3 mostki i 3 polaczyc. 15V, 0,8A starczylo zeby za pierwszym podejsciem mostek skapitulowal :twisted: Szybko wlaczylem, patrze JEST 750mhz, wiec zmieniam dipem fsb na 133 i LIPA. Komp nie startuje.

Probowalem juz kilka razy, przetestowalem kilka mozliwosci. Za kazdym razem nic z tego. Teraz mam 11x100 normalnie, bez zmiany napiecia, a jak potrzebuje wiecej mocy ustawiam 11x113 vcore 1.95. Z tego mam 1243mhz, absolutnie stabilnie. Przy maksymalnym obciazeniu ok.47 stopni (jak na 71W mocy cieplnej to standardowy wentylator sie sprawdzil(coolermaster xdream))Na marginesie dodam ze max. wyciagnalem 1300mhz ale nawet bios stawal :)

Niestety magistrala 100, ew. 113mhz to cieniuchna sprawa a 133mhz (lub wiecej) w zasiegu reki :/

 

Jezeli ktos wie co zrobic, wie jak mi pomoc, bylbym wdzieczny. Koniecznie chce zmienic fsb na minimum 133mhz. Czy ktos sie orientuje co jest nie tak???

 

daje linka do swietnej stronki o malowaniu: http://www.ocinside.de/index_e.html?/html/...p_painting.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna rewelacja 9*133. moj robi tyle na standardowym napieciu. max co poszedl to 1300 na gownianym coolerze. tamte testy byly na gigabyte ga7-vrx KT333. Obecnie proc chodzi na 5*200 na napieciu 1.425V. moze wiecej i bedzie wiecej po zamocowaniu WC i zmianie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie rewelacja ale dla mojej plyty (Gigabyte 7VA) raczej nie ma innych mozliwosci. Nie mam tak jak Ty fsb 200 tylko max 166 a przy takim pamieci MUSZA chodzic synchronicznie. A ja mam kingstony pc2100 i zero kasy na pc2700 dzieki ktorym procek bym puscil na 7.5x166.

Musze dodac ze jego seria to AHHAA D142 a z tego co sie orientuje (moge sie mylic) to nie jest to najlepsza seria do o/c. Przed chwila wlasnie sie bawilem w 10x133 i 9.5x133. Tylko w drugim przypadku sie odpalilo. Z tym ze nawet na vcore2.1 sie jebalo. Pozostalo to co mam....Jakies sugiestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze chlodzenie :) moj proc jest tez z AHHAA a wg. jakiejs stronki z wynikami OC (nie pamietam adresu) to jest to jedna z lepszych serii, bo chodzi nawet do 1600. U mni pamiatki chodza asynchronicznie. tez mam kingstony i przy napieciu 2.7-2.8 chodza na 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo tu mi dales duzo do myslenia. Przy ramach na 166 pewnie timingi slabiutkie??? Moj modulik kingstona nie jest najnowszy i wg. oznaczenia kvr266x64c25 powinien chodzic na cas2.5. Chodzi na 2 bez zgrzytow ale ja zazgrzytalem zeami jak zoaczylem niedlugo po zakupie taki sam modulik ale z przeznaczeniem cas2. Wtedy bym wcisnal 1.5. Myslisz ze jak zwieksze napiecie do 2.7-2.8 a timingi powiedzmy 3-3-3 to pojdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha! brachu dales mi do myslenia! Faktycznie na 2.7v, timingi najcieniej i poszlo. Teraz tylko procek na 166 a timingi srubowac i potem...znowu srubowac i zastanawiac sie nad lepszymi pamiatkami :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...