Skocz do zawartości
nesti1

Co zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam 500zł.
Co mogę w tym komputerze zmienić:

OS: Windows 10 Home 64-Bit
CPU: Intel Core i3 3220 3.30GHz
RAM: 4,00GB
Motherboard: LGA1155(CM6630)
GPU: nVidia GTX 750Ti 2GB ASUS
HDD: 465GB Seagate
PSU: SilentiumPC 550W Vero/Supremo  /nie wiem dokładnie


Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego używasz komputera? W jakim celu chcesz ulepszyć tą maszynę?

Jaki czipset płyty głównej - czyżby h61?

Na pierwszy rzut oka możesz dorzucić drugie 4GB ramu - sprecyzuj, jaki dokładnie ram posiadasz: jaka częstotliwość i ile kości - 1 czy 2.

4 GB ddr3 1333 w jednej kości lub w dwóch (2x2GB) kosztują około 100zł lub mniej.

 

Gdybyś miał problemy z określeniem płyty głównej i ramu, pomoże Tobie aplikacja cpu-z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do gier.

Ram ma 798.1 MHz 1 kość DDR3

Płyta- 

Manufacturer    ASUSTeK COMPUTER INC.
Model    CM6330_CM6630_CM6730_CM6830_M11AA (LGA1155)
Version    Rev x.0x
Chipset Vendor    Intel
Chipset Model    Ivy Bridge
Chipset Revision    09
Southbridge Vendor    Intel
Southbridge Model    H61
Southbridge Revision    B3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup 1 kość ddr3 4GB 1600 MHz CL9, na alledrogo od 75-80zł.

Szkoda, że nie napisałeś, w jakie gry grasz/zamierzasz grać - też mogłem zadać to pytanie. Do tego przyda się info na temat rozdzielczości i odświeżania monitora.

Ale podejrzewam, że sprawa rozbije się i tak o kupno nowej lub używanej karty grafiki.

 

 

 

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


A że tak jak mówię na tym swoim aktualnym dziadu nawet w Fornite nie pogram. I nie śmiejcie się, ale nawet mi Minecraft na tym komputerze laguje. To samo cs:go.
Od razu mówie jakieś allegra, olx'y etc nie wchodzą w grę. Tylko legit sklepy typu komputronik, x-kom etc. Wszystko nowe. Mam zamiar sprzedać kartę ale to też trochę potrwa. 
Co do tego budżetu to pewnie z 1500zł będę miał. Także czekam na Sensowne odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz do dyspozycji 1,5k, to bierzesz GTX 1050Ti, do tego jak wyżej kolega radził, dodatkowe 4GB RAMu i możesz pokusić się też o wymianę CPU na 4C np i5 3570 lub nawet i7 3770. Jak sprzedasz GPU to zafunduj sobie SSD. Powinieneś być zadowolony. Oczywiście RAM i CPU z allegro - nie są to części awaryjne więc nie ma strachu. Poza tym nowych już raczej nie kupisz. A na wymianę całej platformy na nową i wystarczająco wydajną, w tej cenie nie ma szans raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Asus zrobił wiele obudów. Chodzi mi dokładnie jaka. Model Vento A8, czy jakaś inna i ile  ma wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...