Skocz do zawartości
Michcio964

Zestaw 3500-4000zł bez PSU i HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w lipcu zamierzam zmienić komputer i planuję wydać około 3500zł.
Posiadam PSU SPC Vero L2 500w oraz HDD Toshiby(modelu dokładnego nie znam).
- Czy zamierzasz podkręcać? - Chciałbym

- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? - USB 3.0 Tak;
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? - Nie;
- Czy masz coś ze starego komputera? - Dysk HDD 1tb, nagrywarkę  oraz psu SilentiumPC Vero L2 500W, Zalman CNPS5x performa(pewnie mniej wydajne niż nowe boxowe)
- Jaki masz monitor? - 32" TV 1920x1080 60Hz;
- Do czego wykorzystujesz komputer? - Gry(LOL,Fortnite, Overwatch, nowe premiery)
- Czy potrzebna ci nagrywarka? - Nie;
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? - Nie;
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować? - Windows 10;
- Ile chcesz wydać na komputer? ~3500(max 4000zł);
- Co ma znaleźć się w zestawie? - Skrzynka bez peryferii
Chciałbym mieć możliwość podkręcania ale czy w tym budżecie upchnę gtxa 1060 6gb, i5 8600k i jakąś płytę, na której jakoś sensownie go podkręcę? Ile ew, musiałbym dołożyć, żeby spokojnie podkręcić? Chciałbym uwzględnić w tym zestawie ssd na system(myślałem o goodram iridium pro na kościach MLC)ale jestem w stanie z jego zrezygnować i miesiąc później się w niego zaopatrzyć.

Jak to jest z tym "glutem" na nowych intelach? Może lepiej ryzen? Zdaję się na waszą wiedzę, bo kompletnie wypadłem z obiegu i już średnio się orientuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była mała narada i na 90% w przyszłym tygodniu zamówię wszystko oprócz karty graficznej (ten miesiąc czy dwa posiedzę na gtxie 1050). Jak to jest z tym ryzenem? Widzę, że każdy poleca tutaj intele ale jak to w końcu jest z tą koniecznością skalpowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Jak mocno nie będziesz podkręcał, to nie ma konieczności skalpowania. Pod gry brał bym Intela.  Inno3D X2 to całkiem przyzwoita karta, ale bez rewelacji.  Nie wiem nawet czy  ma tryb pół-pasywny. Dopiero model  X3 V2 ma backplate i pod małym obciążeniem działa pasywnie.

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Z tych dwóch brał bym Fortisa bo jest cięższy i ma większy 14fi wentylator vs 12fi we Frezerze a co za tym idzie powinien być wydajniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podoba mi się to, że jest odrobinę mniejszy bo chciałem wziąć spc rg4t, czyli wariant z oknem. W testach wypadają podobnie, a ten arctic jest chyba półpasywny.@edit Sprawdziłem, że mimo tylko 1mm luzu, fortis wejdzie do tej obudowy i  nie wygląda jakoś strasznie źle, chyba jednak jego wybiorę.

Edytowane przez Michcio964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
Dnia 27.05.2018 o 15:37, Michcio964 napisał:

Właśnie podoba mi się to, że jest odrobinę mniejszy bo chciałem wziąć spc rg4t, czyli wariant z oknem. W testach wypadają podobnie, a ten arctic jest chyba półpasywny.@edit Sprawdziłem, że mimo tylko 1mm luzu, fortis wejdzie do tej obudowy i  nie wygląda jakoś strasznie źle, chyba jednak jego wybiorę.

Nawet jak chłodzenie nie ma trybu pół-pasywnego, to i tak obroty wentylatora znacznie zwalniają w przypadku braku obciążenia procesora. Swoją drogą ciekawe to chłodzenie z trybem pół-pasywnym aczkolwiek wolał bym sprawdzonego Fortisa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...