Skocz do zawartości
Michcio964

Windows 10 a nowy komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w czwartek dostanę nowy pc i chciałbym jakoś zainstalować na nim mojego oryginalnego windowsa 10 pro. Jest to wersja oem, a zgubiłem gdzieś zapisany klucz. Jest jakiś sposób "odpisania klucza" od aktualnego kompa? Dysk twardy zostaje stary ale system chcę zainstalować na nowym ssd. Kiedyś "odpisywałem klucz" przy zmianie dysku twardego ale słyszałem, że klucz produktu jakby łączy się z płytą główną. Jedyna opcja to kilka dni na telefonie i próba tłumaczeń, że płyta główna odmówiła posłuszeństwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz  sczytać klucz możesz to zrobić za pomocą aplikacji WOLF:
https://gallery.technet.microsoft.com/WOLFx64-v03583-Released-2be1e088

Zakładka Software i w zależności czy podawałeś klucz produktu czy jest wpisany w bios wybierasz OS lub BIOS i wybierasz SHOW/HIDE.

Następnie kontakt z Microsoftem:
00 800 12 11 654
naciskasz kilkukrotnie * lub # nie pamiętam dokładnie i automat łączy ciebie z człowiekiem.
Pytasz się konsultanta czy możesz przenieś licencję na inny komputer, konsultant może zapytać się o klucz produktu. 
Następnie postępujesz zgodnie z tym co dowiedziałeś się na infolinii Microsoftu.

UWAGA!!
Możliwość sczytania klucza masz tylko w przypadku gdy była przeprowadzona instalacja z użyciem tego klucza lub gdy jest on zapisany w BIOSie.  Jeżeli system został aktywowany przez internet i przeinstalowywałeś system to wówczas nie musisz podawać już klucza. Aktywacja wówczas następuje na podstawie ID twojego komputera. Wówczas przy próbie odczytu klucza wyświetli się domyślny CD KEY i nie będziesz wstanie aktywować z tego klucza systemu na innym komputerze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...