Skocz do zawartości
Andrzej_hehe

Komputer ok. 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zastanawiam się nad nowym zestawem. Do tej pory mam i5 3570K,  8GB ram, gtx970. Ostatnio zauważyłem, że procesor przy większej ilości programów zaczyna nie domagać. Oprócz grania korzystam z takich programów jak Intelij czy Visual Studio. Stworzyłem coś takiego: 
https://www.morele.net/configurator/redirect/296535

lub
https://www.morele.net/configurator/redirect/298668


Poproszę o uwagi oraz wasze propozycje :)


Ps - grafika może być max 1060, bo ostatnio i tak mniej gram w te nowsze tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

- Ram 3000Mhz na płycie B360 pójdzie Ci co najwyżej na 2666Mhz. Musiał Byś kupić płytę Z370 żeby poszedł wyżej. 

- Jak posiadasz kartę 970 to Możesz przełożyć ją ze starego PC do nowego. Od karty 1060 nie oczekuj cudu, bo 970 jest niewiele mniej wydajna. Resztę bebechów ze starego PC Możesz wystawić ze zdjęciami za darmo w dziale sprzedam na forum, albo na Olx.

- Do procesora z dopiskiem K należy dokupić dodatkowe chłodzenie. Z chłodzeń w rozsądnej cenie co najmniej Fortis3 a dalej Mugen5 Rev.B. Chłodzenie również wtedy należy wybrać wydajniejsze, bo podkręcony procesor pod obciążeniem grzeje.

- Pod OC procesora z dopiskiem K lepsza będzie płyta z mocną sekcją zasilania, czyli tak jak Wybrałeś Extreme4. Pod procesor bez dopisku K płyta może być budżetowa Z370.

Podsumowując i7 vs i5 to już trudny dylemat. Może wybierz sobie płytę Asrock Z370 Pro4 i do tego i7-8700 bez K a jako chłodzenie Fera3, albo jak Masz więcej kasy Fortis3. 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...