Skocz do zawartości
lemonek22

Upgrade kompa na i7-6700?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że dostałem za darmo części do kompa to przyszło mi do głowy,że może warto zrobić upgrade

z:

 

procesor :    Intel Core i5-2500K
płyta główna:     ASRock P67 Extreme4
pamięci: 4x2gb DDR3-1333 (667 MHz)

 

 

na:

procesor :    i7-6700
płyta główna:    H110M PRO-D
pamięci:  goodram 2x4GB 2133Mhz

 

reszta zostaje czyli:


karta graf:    AMD Radeon HD 6800 Series
zasilacz: corsair 550W
dysk: SAMSUNG HD502HJ 500GB + ssd KINGSTON SV300S37A60G 60GB

 

Warto zmieniać czy ogólnie wydajność będzie raczej mało zauważalna ?

Edytowane przez lemonek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ationx napisał:

Ale na co konkretnie chcesz ten upgrade robić? Bo napisałeś co masz i w tytule jakieś info o i7 i w sumie tyle.. Nie wiadomo co dalej?

Ok wyedytowałem post żeby był bardziej czytelny i zrozumiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w czym. W grach i5-2500K na i7-6700 to parę % na swoim GPU dostaniesz, ale z taką grafiką to chyba nie komputer do grania.

RAM z 8GB 1333MHz, na 8GB 2133MHz, to różnica w np, rozpakowywaniu i grach, ale w responsywności systemu żadna.

i5-2500K na i7-6700 da sporo np. w enkodowaniu wideo, ale w responsywności komputera niezauważalna różnica.

Dla responsywności to do twojego kompa wziął bym Crucial MX500 250GB, lub Goodram iridium pro 240GB (nie Goodram IRDM).

Dlatego ważne jest abyś napisał czym podyktowana jest ta zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana generalnie pod gry jak i użytkowanie na codzień tj. internet filmy itp. Grafa będzie do zmiany za jakiś czas. A po co mi kolejny dysk ssd który wskazałes? Mam dysk ssd 60gb i wystarcza na moje potrzeby.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim systemie pracujesz ? Jak nowy procek to i koniecznie nowa grafa. A ta wymagałaby już jednak Windows 10.  A ten troszkę miejsca zabiera.  60 GB to dziś za mało nawet na system mimo, ze powinien się  zmieścić i starczy na parę aplikacji. Wypadałoby jednak zmienić na przynajmniej 250/256GB, a absolutne minimum to 120/128.

 

No i jak wspomniałem grafa. Jak masz ją wymieniać za rok to poczekałbym  i z wymianą platformy. Ceny mogą być potem różne. Może coś ciekawego się pojawi. A ta zmiana teraz  Ci nie wiele da w grach, bo GPU i tak będzie ograniczeniem.  Co innego jakby to był jakiś i5 8400 z 6 rdzeniami.  To wtedy mógłbys teraz wymieniać i poczekać do nowej karty graficznej. Teraz   i7 6700, i to jeszcze bez K , to słaba inwestycja w przyszłość.  Ja brałem i7 6700K, ale to było z 1.5 roku temu.   Jak komp ma być do wielu zadań w tym programy wykorzystujące wiele rdzeni plus okazjonalne granie to zastanowiłbym się też na AMD i Ryzenami.  I7 6700 to średni pomysł IMO. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

SSD nie brał bym mniejszego niż 240/256GB na trwałym MLC. Mniejszy 120/128 to tylko ze względu na ograniczony budżet. Taki upgrade na 6700 + płyta H110, czy B150 jest dobry tylko jak byś trafił używany procesor i płytę po bardzo atrakcyjnych cenach na Olx, lub Allegro. Z nowych podzespołów ze sklepu lepsza opcja to płyta H310 + procesor i5-8xxx, lub i7-8xxx i do tego ram 2666MHz z niskim CL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod gry zdecydowanie warty upgrade. Tylko dlaczego na i7-6700, a nie na i5-8400/8500 + H310 +DDR4 2666MHz

I tak zmieniasz RAM, płytę i CPU.

Dysk SSD 250GB, a twój kingston, to nie tylko różnica w pojemności, ale też szybkości. I to znaczna.

Gry na SSD to szybsze wczytywanie nie tylko gry i map, ale np. w GTA brak ścinek.

Jak zmierzasz brać niedługo nowe GPU, to już bym się nie pchał w 2x4GB, tylko brał 2x8GB.

Oczywiście H310 lub B360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale ja zaznaczyłem że mam już te wszystkie podzespoły czyli mam wszystko fizycznie jak w pierwszym poście tj. Komputer z i5-2500k + grafa pamięć, dysk HDD i ssd.,komputer działa dość sprawnie. Dostałem za darmo nowe podzespoły tj procesor i7-6700, płyty główna h-110, pamięć 2133mhz i porostu zastanowiam się czy jest sens przejść na nowe części czy zostać na swoim starym kompie bo zysk wydajności może być nie zauważalny.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko czy tego i5-2500k da się może więcej wyciągnąć przez OC w stosunku do i7-6700? Wiem że i7-6700 też da się podkręcic ale wtedy musiałbym kupić inna płytę główną.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

W grach nie powinno być dużej różnicy. Może i5-2500K podkręcony, ale i7-6700 to znacznie nowsza technologia. Jedynie w tytułach które wykorzystują wielowątkowość i7 poradzi sobie znacząco lepiej. Wszystko zależy jaką Masz kartę graficzną. Przy HD 6800 raczej nie odczujesz różnicy. Osobiście wolał bym i7-6700 od i5-2500K. 

6700K można podkręcić na płytach Z370. Wersja bez dopisku K ma zablokowany mnożnik. 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już masz ten zestaw, to jak najbardziej zamiana. Przy tej grafice to niewiele osiągniesz, ale jak zmienisz to odczujesz różnicę. Do i7-6700 spokojnie możesz brać GTX 1060 6GB.

Swoje CPU+płyta+RAM sprzedaj na Allegro. Najlepiej osobno, więcej weźmiesz. Ja bym sprzedał też GPU. Za ten komplet weźmiesz parę stówek, które dołożysz do nowego GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Możesz też wystawić za darmo w dziale sprzedam i na Olx. Ogłoszenia na Allegro są niestety płatne. 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...