Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Najtańsza karta low-profile z HDMI i wsparciem rozdzielczości 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie dokładnie takie jak w temacie. Mam już nieco zabytkowego Della GX620 który jest podłączony do jednego z telewizorów 4k, co prawda siedzi w nim RADEON 8570 mający wspierać 4k po displayport, no ale w TV brak mi tego gniazda... Drugie wyjście tej grafiki to DVI które (jak zresztą podaje AMD) nie wspiera takiej rozdzielczości. I pytanie - czy jest opcja kupna jakiejś taniej grafiki z wyjściem HDMI, wsparciem rozdzielczości 4k i oczywiście niskoprofilowej bo taka jest obudowa komputera. Musi być tania bo nie sztuka wsadzić drogą nową kartę przekraczającą wartość komputera - a wartość jego jest w zasadzie zerowa nie licząc nowego dysku SSD :-) Oczywiście nie musi być tania. Wydajność jest w zasadzie kompletnie nie ważna, chodzi mi o to żeby wyświetlić natywną rozdzielczość TV, bo wyświetlając 1080p na ekranie 4k wygląda jak wygląda, ja na tym PC w zasadzie tylko okazyjnie projektuję płytki PCB bądź piszę jakiś dokument tekstowy, może czasem zdjęcia przeglądam.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dobrze pomyślałeś. Powinien załatwić. HD 8570 ma w specyfikacji obsługiwaną max rozdzielczość 4096x2160 @ 60 Hz per display.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy załatwi kabel DP -->HDMI sprawe. Jak widzę na allegro (nie przeglądałem wszystkich aukcji) to na przewodach pisze MAX 1920x1200. Mam w domu przejściówke DP-->HDMI, ale na niej pisze że MAX puszcza 1080p i tyle dokladnie z niej wychodzi. Dodatkowo wprowadza (mały ale jednak) lag... Widzę przelotki DP-->HDMI przy których piszą 4k, ale jestem ciekaw czy faktycznie tyle z nich wyjdzie przy 60Hz, a jak wyjdzie to czy występują opóźnienia. Myślałem że są jakies tanie karty graficzne wypuszczajace 4k, o rozdzielczosci 1080p są jak dobrze pamiętam za kilkanascie zlotych takie z jednym małym chipem. Takie proste żeby np do ryzena wsadzić niemajacego grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GT 1030. To sobie nawet Netflix-a obejrzysz 4K, YT 4K 60fps i każde inne wideo w 4K. Nie wspominając o akceleracji każdego typu multimediów w necie. Jeśli na kompie min Vista.

HD 8570 to już historia, wsparcie będzie do FHD i nie wszędzie. Poza tym jak komputer chodzi długo to HD 8570 TDP 50W, a GT 1030 30W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...