Skocz do zawartości
Gość zjazd

8600k vs 8700

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zjazd

Mam taki dylemat, co lepiej kupić 8600k z jakąś pożądną płytą główną do o/c, czy może 8700 i jakąś najtańszą płytą na z370, np. asrock z370 pro 4.

Mam zasilacz thermaltake smart se 630w, chłodzenie thermalright macho rev.A , pamięci staram się przyoszczędzić i kupić o niższym taktowaniu 16GB. 

Na razie korzystam z gtx970, jak tylko wyjdą nowe grafiki od nvidii to kupuję 1170, czy jak kolwiek go nazwą. Chyba że nie będzie się opłacało wtedy używanego 1070TI.

8700 wydaję się być bardziej przyszłościowy, co myślicie? Komputera używam głównie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj jak możesz na Z390 i 8/8 i 8/16, albo wtedy weźmiesz 8600K postawisz na 4,8GHz, a za 3 lata+ w zależności od potrzeb wymienisz na 8/16 nie zmieniając płyty. Na RAM nie oszczędzaj. DDR4 3000 CL15.

Jak nie możesz czekać, to dawaj i5-8400 + B360 + DDR4 2666MHz CL15. W przyszłości włożysz w nią pewnie i7 8/16 bez K.

Z 370 to jednorazówka, a w komplecie 8700, to już tylko sprzedać, bo nie ma co tu upgradować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zjazd

Chłodzenie mam macho rev.A. Problem, że na razie 8600k i 8700 dadzą wszystkiemu radę, a patrząc na poprzednie generacje i7 zawsze lepiej się starzeją.

Z390 nie wiadomo kiedy i w jakich cenach będą procesory. W sumie nie spieszy mi się tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Zależy czy lubisz bawić się w oc. Jak tak 8600K będzie dobrym wyborem. Jak nie, to 8700 bez K odwdzięczy się stabilną pracą na budżetowej płycie Z370. Ceny procesorów poszły ostatnio nieznacznie w górę i tak prędko nie stanieją. Z390 + 8rdzeniowy i7-9700 to już wypasiony sprzęt, tylko pytanie ile czasu trzeba będzie czekać i jaka będzie cena płyt Z390, oraz nowych procesorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...