Skocz do zawartości
XierLaBrass

Stacja robocza do 7k brutto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje kompa do pracy, tylko i wyłącznie programowania (Visual Studio, SQL), prac biurowych i internetu.

Priorytetem jest szybkość dysku i ramu, w mierniejszym stopniu CPU.

Nie planuje nic podkrecać, tylko złożyć i używać.

Visual Studio z ReSharper'em potrafi dobrze przymulić komputer, szczególnie jak jest otwartych pare instancji.

Wszystko będzie się wyświetlać na 3 monitorach Full HD (HDMI, DP albo DVI).

Budżet 7k brutto, najlepiej w morele.net bo mam przećwiczone z nimi zakupy na fakturę i wszystko w 1 zamówieniu.

 

Wstępnie złożyłem 2 zestawy na ryzen.

http://www.morele.net/inventory/info/ccda7a31/

i i7

http://www.morele.net/inventory/info/c94d0bea/

 

Pytania:

- czy można coś lepszego wybrać

- która platforma będzie szybsza w obszarze dysk + ram 

- i7 lepiej wsiąść oem i oddzielnie dokupić wentylator? Jak bardzo trzeba katować CPU żeby zaczął obniżać taktowanie?

 

Komentarze w stylu "to z tamtym nie zadziała bo cośtam" też będą mile widziane.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski będą w raid? Jeśli tak to pozostaje tylko jeden zestaw. Jeśli zaś chcesz to zrobić poprawnie pozostaje coś na i299.,lub TT i 4 kości pamięci RAM.Wtedy uzyskasz najwyższy poziom zapisu i odczytu z pamięci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Dowiedz się dokładnie, bo zdaje się do Twoich zastosowań Możesz kupić tańsze RAM-y. Mam na myśli 2x16GB 3000Mhz CL15 za max około 1,6K. Takie 3200Mhz z CL14 to dobre dla zapalonych graczy a w programach raczej nie odczujesz różnicy. Mogą być G.Skille oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Setnik napisał:

Dyski będą w raid? Jeśli tak to pozostaje tylko jeden zestaw. Jeśli zaś chcesz to zrobić poprawnie pozostaje coś na i299.,lub TT i 4 kości pamięci RAM.Wtedy uzyskasz najwyższy poziom zapisu i odczytu z pamięci 

Tak dyski w RAID 0.

Co masz na myśli, że zostaje tylko jeden zestaw?

i299 ? jeżeli masz na myśli x299 to chyba nie zamknę się w budżecie.

TT czyli co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo27 napisał:

Dowiedz się dokładnie, bo zdaje się do Twoich zastosowań Możesz kupić tańsze RAM-y. Mam na myśli 2x16GB 3000Mhz CL15 za max około 1,6K. Takie 3200Mhz z CL14 to dobre dla zapalonych graczy a w programach raczej nie odczujesz różnicy. Mogą być G.Skille oczywiście.

W paru miejscach czytałem, że 3200 to taki sweet spot miedzy szybkością a ceną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Do tych pierwszych Ryzenów ponoć najlepszy był wysoko taktowany ram 3200Mhz. W programach przy zestawie z intelem to nie powinno robić znaczącej różnicy i  jak nie grasz w gry to te około 450zł Możesz zachować na letnie wydatki.

G.SKILL 32GB 3000MHz Ripjaws V Red CL15 (2x16GB)

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...