Skocz do zawartości
Sidi666

Windows 10 - dodatkowe partycje na M.2 czy HDD?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Właśnie zainstalowałem Win10 x64 Pro na laptopie z 2 dyskami - M.2 i HDD. M.2 był juz sformatowany a HDD nie i (chyba) dlatego Win10 zrobił 2 czy 3 dodatkowe partycje na HDD (MSR, system, recovery itp.). Pytania mam takie:

Czy te partycje są konieczne do działania Win10? Jesli nie to czy mogę je wywalić?

A jeśli jednak tak to czy nie lepiej jednak dla szybkości systemu aby te ukryte partycje były też na M.2? Czy nie ma to znaczenia?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat
7 godzin temu, radiergummi napisał:

Wyjmij HDD i zainstaluj system jeszcze raz w trybie UEFI usuwając wszystkie istniejące partycje na SSD podczas instalacji.

A przynajmniej najpierw pokaż sceena z przystawki do zarządzania dyskami tak, aby wszystkie partycje było widać;  nie wiem, jak przy EFI, ale przy BIOS Windows ma swoje teorie co do tego, który dysk jest główny i może być tak, iż boot loader windowsa znajduje się na HDD, a sam windows jest na SSD i oba dyski są niezbędne do uruchomienia komputera. U mnie przynajmniej zawsze się tak kończyło, gdy zapomniałem odpiąć HDD na czas instalacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...