Skocz do zawartości
Druggy

Jakie GPU do XEONa E5450?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odkurzyłem stare części komputerowe i chciałem z nich skomponować tani komputer do grania. Głównie do Rainbow Six Siege, ale też parę starszych gierek. Budżet na GPU to około 250- 300zł.

Obecny stan:

-zasilacz: CHIEFTEC CHP-450A

-MB: Asus P5QL Pro

-RAM: 4 x 2GB 800 MHz

-CPU: (planowany) zmodowany  XEON E5450

Obecnie mam na stanie Gigabyte HD 7870, którego udało mi się dosyć tanio dostać. Planowałem wsadzić go właśnie do mojej maszynki, ale zacząłem czytać, że jednak do tak słabego procesora to lepiej celować w karty od Nvidii ze względu na mniejszy narzut sterowników na CPU. Zwłaszcza, gdy planuje się grać raczej w starsze gry, nieobsługujące nowych API typu VULKAN czy DirectX 12.

Teraz się zastanawiam, czy wymiana karty na coś ze stajni Nvidii ma w ogóle sens? A jak tak to na co?

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Edytowane przez Druggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 750?Idzie dostać wersję 2 GB za 270 złotych.Podaję ten model bo szukasz czegoś w cenie do 300 złotych.Ja bym brał tą i nie patrzył czy cpu będzie ją spowalniał.Tragedii nie będzie a GPU nie pomoże jak procek nie da rady przy jakiejś grze.

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-nvidia-geforce-gtx750-2gb-i7366433621.html

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Co do narzutu na procesor zasugerowałem się tym artykułem.

Zostanę chyba jednak przy radeonie 7870. Poczytałem, że ze względu na brak wparcia od Nvidii dla starszych serii kart graficznych (od 6XX w dół) to karty pokroju gtx 660/670 sprawują się gorzej niż ich niegdysiejsi rywale od AMD.

Temat uważam za zamknięty

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...