Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
goral2099

Samodzielna, nie do końca udana, wymiana LCD/dotyku

Polecane posty

Witam,
w szufladzie od dawna leżał stary telefon z pękniętą szybką. Taki zapas w razie awarii. Czasem zdarzało mu się "wariować" - samoczynnie wybierały się różne funkcje itp. Postanowiłem z nadmiaru czasu go samodzielnie naprawić. A więc po kilku godzinach oglądania youtuba i zamówieniu klejów LOCA za kilka PLN, uzbrojony w suszarkę, talie kart, zmywacz i lampę UV do paznokci zabrałem się do, pierwszego takiego w życiu dzieła. Operacja nie była zbyt trudna, czy czasochłonna i nawet byłem zadowolony z efektów swojej pracy. Do czasu włączenia telefonu. :) 

Niestety na ekranie widoczne są duże plamy o różnym stopniu jasności. Wygląda to tak:

https://zapodaj.net/ca4f026162d20.jpg.html

A więc mam pytanie do fachowców: którą część tak koncertowo spaprałem? Za dużo/za mało kleju? Źle nałożony klej? Jakieś uszkodzenie przy odklejaniu stłuczonej szybki? Jako telefon awaryjny może być i nie zamierzam już tego ruszać, a pytam tylko z ciekawości.

Kleje, których użyłem, to k3670 do szybki i b-7000 do ramki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.