Skocz do zawartości
innoAnteo

Stop code: 0xc000021a podczas instalacji Win 10 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Podczas próby zainstalowania Windows 10 Pro z pendrive'a i wybraniu wersji 64 bitowej systemu wyświetla mi się niebieski ekran z napisem "Stop code: 0xc000021a".
Jeden raz udało mi się uruchomić instalator i działał bez problemu, ale nic nie zainstalowałem i wyłączyłem komputer. Później postanowiłem uruchomić instalator ponownie i
od tego momentu wyświetla mi wspomniany niebieski ekran. Co mam zrobić?

Procesor: Intel Core i7-7820X (BX80673I77820X)
Płyta główna: Gigabyte X299 DESIGNARE EX (rev. 1.0)
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS 11GB GDDR5X (GV-N108TAORUS-11GD)
Dysk: SSD Samsung 960 Pro 512 GB M.2 PCIe (MZ-V6P512BW)

Pamięć RAM: cztery kości G.Skill Trident Z DDR4, 4400MHz, CL19 (F4-4400C19D-16GTZKK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Właśnie pobieram obraz dysku z Windows 10 Pro (1803).

Bo tak poza tym to napis na ekranie jest taki:

" :(

Your PC ran into a problem and needs to restart.  We'll restart for you.

For more information about this issue and possible fixes, visit: https://windows.com/stopcode

If you call a support person give them this info:

StopCode: 0xc000021a

".

Może coś powodować dysk SSD PCI-Express x4 NVMe?

Chociaż, gdy uruchomiłem Ubuntu z pendrive'a to dysk wykrywało. Wszystko się uruchomiło i działało.
Instalator WIndows 8 Pro uruchomiony z napędu DVD też się uruchomił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem obraz i za pomocą Unetbootin utworzyłem boot'owalny pendrive. Uruchomił mi się instalator. Wykrył dysk SSD NVMe. Pozwolił utworzyć i wybrać partycje. Po naciśnięciu przycisku "Dalej" miało rozpocząć się kopiowanie plików. Miało, bo po chwili pojawił się komunikat - "System Windows nie może przygotować komputera do rozruchu w następnej fazie instalacji. Aby zainstalować Windows, uruchom ponownie instalację.".  Próbowałem uruchamiać ponownie, ale nic to nie daje.

Podczas jeden z prób, gdy miało się rozpocząć kopiowanie plików pojawił się taki komunikat - "Instalacja systemy Windows napotkała nieoczekiwany błąd. Sprawdź czy źródła instalacji są dostępne, a następnie ponownie uruchom instalację.  Kod błędu: 0xC0000005 . ".

Co mogę z tym zrobić?  Próbować programem Rufus? Tu jest jakiś problem z tym dyskiem Samsunga?

Na pewno Ubuntu 16.04 (taki akurat już miałem na jednym z pendrive'ów) da się zainstalować na tym komputerze, gdyż to już dziś zrobiłem w ramach testu i działa prawidło. Dyski wykrywa i większość sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...