Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
innoAnteo

Stop code: 0xc000021a podczas instalacji Win 10 Pro

Polecane posty

Dzień dobry.

Podczas próby zainstalowania Windows 10 Pro z pendrive'a i wybraniu wersji 64 bitowej systemu wyświetla mi się niebieski ekran z napisem "Stop code: 0xc000021a".
Jeden raz udało mi się uruchomić instalator i działał bez problemu, ale nic nie zainstalowałem i wyłączyłem komputer. Później postanowiłem uruchomić instalator ponownie i
od tego momentu wyświetla mi wspomniany niebieski ekran. Co mam zrobić?

Procesor: Intel Core i7-7820X (BX80673I77820X)
Płyta główna: Gigabyte X299 DESIGNARE EX (rev. 1.0)
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS 11GB GDDR5X (GV-N108TAORUS-11GD)
Dysk: SSD Samsung 960 Pro 512 GB M.2 PCIe (MZ-V6P512BW)

Pamięć RAM: cztery kości G.Skill Trident Z DDR4, 4400MHz, CL19 (F4-4400C19D-16GTZKK)

Pobierz najnowsze ISO w wersji 1803, przy pomocy Rufus'a zrób wersję GPT dla UEFI i wtedy pójdzie.

• Downvote 1

Dobrze. Właśnie pobieram obraz dysku z Windows 10 Pro (1803).

Bo tak poza tym to napis na ekranie jest taki:

" :(

Your PC ran into a problem and needs to restart.  We'll restart for you.

For more information about this issue and possible fixes, visit: https://windows.com/stopcode

If you call a support person give them this info:

StopCode: 0xc000021a

".

Może coś powodować dysk SSD PCI-Express x4 NVMe?

Chociaż, gdy uruchomiłem Ubuntu z pendrive'a to dysk wykrywało. Wszystko się uruchomiło i działało.
Instalator WIndows 8 Pro uruchomiony z napędu DVD też się uruchomił.

Pobrałem obraz i za pomocą Unetbootin utworzyłem boot'owalny pendrive. Uruchomił mi się instalator. Wykrył dysk SSD NVMe. Pozwolił utworzyć i wybrać partycje. Po naciśnięciu przycisku "Dalej" miało rozpocząć się kopiowanie plików. Miało, bo po chwili pojawił się komunikat - "System Windows nie może przygotować komputera do rozruchu w następnej fazie instalacji. Aby zainstalować Windows, uruchom ponownie instalację.".  Próbowałem uruchamiać ponownie, ale nic to nie daje.

Podczas jeden z prób, gdy miało się rozpocząć kopiowanie plików pojawił się taki komunikat - "Instalacja systemy Windows napotkała nieoczekiwany błąd. Sprawdź czy źródła instalacji są dostępne, a następnie ponownie uruchom instalację.  Kod błędu: 0xC0000005 . ".

Co mogę z tym zrobić?  Próbować programem Rufus? Tu jest jakiś problem z tym dyskiem Samsunga?

Na pewno Ubuntu 16.04 (taki akurat już miałem na jednym z pendrive'ów) da się zainstalować na tym komputerze, gdyż to już dziś zrobiłem w ramach testu i działa prawidło. Dyski wykrywa i większość sprzętu. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.