Skocz do zawartości
Gość Krzysiek

Zestaw komputerowy - ok 7k pln

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Cześć Społeczności.

Mocno przymierzam się do zakupu nowego komputera i chciałem poprosić Was o konsultację. Long story short, w wyniku różnych zawirowań życiowych nie mam obecnie żadnego komputera stacjonarnego, a moja dziewczyna regularnie podbiera mi naszego XPSa.

Komputera będę używał do multimediów, gier, sporadycznie amatorskiej obróbki foto i wideo. 

Myślałem aby wstrzymać się z zakupem komputera aż wyjdzie nowa generacja GPU ale z różnych powdów nie mam już ochoty dalej tego odwlekać. Chciałbym aby komputer wystarczył mi na jakiś czas (2 lata?). Po drodze rozważam wymianę GPU kiedy rozgości się nowa generacja (ew. monitora gdyby kiedyś pojawiły się jakieś szybkie IPS 4k). Kiedy nadejdzie taka potrzeba pobawię się też w lekkie OC - ale ta opcja to raczej zaps na przyszłość.

Wybrałem następujący zestaw:

Zasilacz XFX TS Single Rail 650W  - 348,70 zł
Procesor Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB, BOX - 1049,00 zł
Klawiatura A4 Tech KV-300H - 87,50 zł
Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B - 210,68 zł
Dysk Toshiba P300 - 238,81 zł
Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB SATA3 - 599,53 zł
Płyta główna ASRock Z370 KILLER SLI - 558,00 zł
Monitor Dell U2414H - 866,95 zł
Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1070 Mini 8GB GDDR5 - 1996,90 zł
Pamięć Patriot Viper 4 DDR4 2x8GB, 3200MHz, CL16 - 769,00 zł

Razem: 6835,04 zł

Co sądzicie o powyższym wyborze? Jak i obranej strategii :)
Górna granica budżetu jaką sobie ustaliłem to 7k zł, ale przy okazji chę być przy tym rozsądny i nie wydawać jakoś bezsensownie $$$.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Zasilacz Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX 379zł

Karta Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 2039zł

SSD GOODRAM 480GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO 579zł 

Płyta ASRock Z370 Extreme4 669zł

Zasilacz Seasonic 10lat gwarancji. Karta JetStream z bardzo cichym chłodzeniem. SSD na pamięciach MLC. Płyta Extreme4 z mocną sekcją zasilania. Klawiaturę w tym budżecie polecam podświetlaną. Napisz jaka obudowa, to może coś zaproponuję, chociaż to kwestia gustu. 

 

 

 

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Z monitorów zaproponowanych przez Moderatora AOC ma regulację wysokości Height. Lenovo niestety nie, ale za to jest tańszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...