Skocz do zawartości
Gość Darksoul

Gtx 970; i5 3470;ASRock H61M-s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darksoul

Witam.

Przychodzę z pytaniem, jako że w tym sprawach zbytnio obeznany nie jestem. Mianowicie, czy przy zasilaczu aerocool 450w, plycie głównej h61m-s i procesorze i5 3470 po zakupie karty graficznej gtx 970 wszystko będzie ok? Moc jaką oferuje ten zasilacz wystarczy? Dodam jeszcze, że moją poprzednią kartą graficzną był gts 450, a ramy to GoodRam 2x4GB 1600MHz. Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie model i ile ma lat ?

Mocowo jak ma 300+ W na linii +12V to powinien dać radę , gorzej z okablowaniem i podpieciem karty do zasilacza .

Większość GTX970 ma zasilanie 8pin + 6 pin , referenty miały 8 pin , tylko Asus w którym modelu miał zasilanie 6-pin .

Może się okazać że trzeba będzie użyć przejściówek molex na PCI-E 6+2 pin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Darksoul
36 minut temu, reyden napisał:

Jaki to dokładnie model i ile ma lat ?

Mocowo jak ma 300+ W na linii +12V to powinien dać radę , gorzej z okablowaniem i podpieciem karty do zasilacza .

Większość GTX970 ma zasilanie 8pin + 6 pin , referenty miały 8 pin , tylko Asus w którym modelu miał zasilanie 6-pin .

Może się okazać że trzeba będzie użyć przejściówek molex na PCI-E 6+2 pin .

Model czego? Jeżeli chodzi o kartę graficzną to miałaby ona pochodzić od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Darksoul

Czyli mówisz, że jak coś pójdzie nie tak, to żeby nie panikować i wystarczy załatwić to przejściówką? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model zasilacza a nie karty , z mojego posta można się łatwo domyślić że chodzi o zasilacz a nie coś innego np. procek , płyta czy karta .

 

Co do podpięcia karty - zależy jakie zasilanie wymaga karta i jakie złącza lub ich ilość ma twój zasilacz , jak ma tylko jedno złącze PCI-E 6/6+2/8 pin to przy mocniejszych wersjach GTX-a potrzeba przejściówki lub przejściówek , każda zabiera 2 złącza Molex , jak masz ich mało i/lub używasz urządzeń zasilanych z molexa to może być problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Darksoul

Jeżeli chodzi o zasilacz to wiem tylko tyle, że jest to aerocool vp-450, nic więcej nie potrafię znalezć. Jak mam dowiedzieć się ilu urządzeń zasilanych z molexa posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić w google jak wygląda wtyczka molex i potem popatrzeć co jest podpięte taką wtyczką .

Ułatwię ci to .

Tak wygląda wtyczka molex 4 pin

250px-Molex_female_connector.jpg

 

Zasilane są nim ( a raczej były ) dyski i napędy ATA , twoja płyta nie ma już złącz ATA więc nie masz dysku czy napędu tak zasilanego .

Zostaje zasilanie dla wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Darksoul

Zdecydowałem się na zakup zasilacza i myślę o Silentiumpc vero l2 500w, są jakieś lepsze w takiej lub niższej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, divo napisał:

Na zasilaczu nie warto oszczędzać, nie wymienia się go tak często jak inne podzespoły i zostaje z nami na lata.
Wybrałeś całkiem przyzwoity zasilacz jak za te pieniądze. 
https://www.x-kom.pl/p/364861-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-500w-vero-l2-bronze.html

Mówiąc całkiem przyzwoity, są jakieś lepsze w takiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...