Skocz do zawartości
Gość Artur

1600 zł Uprgade/Zakup używanego zestawu/części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów . 



Otóż wiadomo wymagania gier idą do przodu a ja ze swoim zestawem niezbyt i dlatego zwracam się do was o prośbę. Planuję zmodernizować lub złożyć od nowa komputer tylko nie wiem co będzie dla mnie lepszym wyborem niżej obecna specyfikacja : 

Mój obecny zestaw :
Procesor: Intel Core I5 2500 ( WERSJA BEZ K )
Grafika : IceQ Turbo AMD Radeon HD 7870
Ram: Kingston DDR3 1333 MHz, 10 GB CL 9 
P.Główna: AsRock p67 pro3b3
Zasilacz: Chieftec Force Series 650 W ( CPS 650S )
HDD: WD Caviar Green 1TB
Obudowa: Cooler Master Dominator C690
Monitor: BenQ 24 Cale , 1920x1080 60 Hz .


Głównie używam komputera do gier są to gry takie jak : Arma 3, Ghost Recon Widlands , PUBG itd . Zależy mi, żeby każda z tych gier chodziła przynajmniej na płynnych 45-50 klatkach na średnich ustawieniach, nie wymagam cudów jestem otwarty na propozycję zestawów z używek mieszanych z nowymi częściami, samych używek, po prostu chciałbym aby lepiej chodziło to i wydajniej niż na obecnym sprzęcie . 

Przepraszam za tak długi wywód . 
Dziękuję z góry wszystkim za pomoc , czekam na odpowiedzi .

P.S Zapomniałem dodać w temacie gotówka którą dysponuję: 1500-1700 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zmiane platformy to jest za maly budzet, i5 2500 to przyzwoity cep narazie sobie przy nim zostan.

Za takie pieniadze proponowalbym ci kupic jakas przyzwoita GPU np. 1060 6GB (ok. 1300 zł.) i SSD'ka na system + gry. (Samsung 850 EVO 250 GB ok. 300 zł.)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myślałem, żeby dokupić jeszcze kość Ramu i właśnie jakieś GPU tylko pytanie czy nie będzie to strzał sobie w stopę  ? Wiem, że i5 2500 to dobry procesor nie narzekam aczkolwiek w takim Wieśku czy DMC dostaję po tyłku . 
Ale gram coraz mniej a w międzyczasie mam też od swojej kobiety dostać konsolę więc chyba zakupię jakaś grafikę i narazie się wstrzymam z wymianą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gość Arutr napisał:

Też właśnie myślałem, żeby dokupić jeszcze kość Ramu i właśnie jakieś GPU tylko pytanie czy nie będzie to strzał sobie w stopę  ? Wiem, że i5 2500 to dobry procesor nie narzekam aczkolwiek w takim Wieśku czy DMC dostaję po tyłku . 
Ale gram coraz mniej a w międzyczasie mam też od swojej kobiety dostać konsolę więc chyba zakupię jakaś grafikę i narazie się wstrzymam z wymianą. 

Nie potrzebujesz wiecej RAM'u a do nowej platformy bedziesz potrzebowal DDR4 wiec to bezsensowna inwestycja, kup narazie GPU bo to aktualnie najslabsze ogniwo w twoim sprzecie. SSD to tez dobry zakup na ten moment bo da ci zauwazalnego "kopa" a i sie nie zmarnuje, zostanie ci do nowego kompa.

Moim zdaniem nie masz co sie pakowac w s1155, jak chcesz robic modernizacje to juz cos nowszego na DDR4 jak posprzedajesz stare graty.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram mam 4,4,2 :) . 
4 +2 było na starcie a 4 dokupiłem gdzieś po 1,5 roku . 
Rozumiem, więc pewnie poszukam jakiegoś GTXa na allegro a SSD to może upoluję w x-kom na jakieś wyprzedaży bo mam 2 sklepy blisko siebie to bez problemu sobie odbiorę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...