Skocz do zawartości
M.Mountain

Kupować GTX 1060, czy czekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa seria podobno wychodzi pod koniec sierpnia, ale szef Nvidii mówił tydzień temu że nowych kart nie będzie jeszcze przez bardzo długi czas. Jedno jest pewne, przez najbliższy miesiąc na pewno nic nie wyjdzie.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się do ceny.  Jak dostaniesz gdzieś nową kartę w bardzo atrakcyjnej cenie (lub kupisz używaną jeszcze taniej), to raczej warto się zastanowić. Czekać można do śmierci, bo w tej branży zawsze wychodzi kolejna seria ;) W obecnych cenach? Zdecydowanie nie, bo to kwoty prawie premierowe (a czasem i wyższe), a to jednak dwuletnia karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak premiera nowej generacji będzie w te wakacje, to nie wiadomo czy tylko najwyższa półka, czy wszystkie segmenty od razu. Raczej poluj na 1060, bo na nowszą generację możesz minimum z pół roku poczekać sobie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Devil napisał:

Brałbym teraz GTX 1060 póki ceny są w miarę na poziomie.

Na jakim poziomie? Ceny są obecnie wywindowane i wyższe nie będą. Kupno 1060 za 1200zł, gdzie taka cena widniała w sklepach przy premierze, to teraz skrajna nierozwaga (delikatnie mówiąc). Ceny pomału spadają, zapotrzebowanie na koparki spada, niedługo premiery nowych kart - jak można w takiej sytuacji polecać przepłacanie w sklepie za starocia?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywindowane w co w górę ?  Pamiętam po ile taki GTX 1080Ti  MSII GAMING kosztował parę miesięcy temu. Bo grubo ponad 3800, a czasem i do 4200 dochodziło.Ceny więc spadły, ale pamiętajmy, że od premiery tych kart minęło sporo czasu.

 

Na razie Nvidia nie potwierdziła premiery nowych kart.  Ale zgodzę się z Tobą, że faktycznie premiera była dawno. Po prostu człowiek przyzwyczaił się do sztucznie zawyżonych cen, wiec taki GTX 1060 powinien kosztować mniej niż te 1000 zł dzisiaj.

 

W sumie to nie było tematu, bo ceny po zawyżeniu powinny spaść jeszcze niżej, ale tak nie będzie. Cóż tak jak wspomniałem Nvidia jeszcze nic nie potwierdziła jeśli chodzi o nowe układy. Więc autor tematu może poczekać lub szukać jakiś używek taniej.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na obecne kursy. Potem sobie popatrz na wszelakie kalkulatory opłacalności kopania. Jak z tego wszystkiego wywnioskujesz, że czeka nas kolejny boom, to gratulacje. Drożej już na pewno nie będzie! Będzie tylko taniej, a patrząc na cykl życia poprzednich generacji, to obecnie krzyczą jakieś 300zł za dużo. Oczywiście ceny nie spadną do tego poziomu jeszcze długo, ale już wolałbym zacisnąć zęby i czekać. A nawet przeczekać na mało tracącym 1050.


I co mają potwierdzać? Według większości źródeł poprzednia seria jest już od jakiegoś czasu EOL.
 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja niby wspomniałem,  że ma być jakiś kolejny boom. Ja wiem doskonale że kopanie mamy już za sobą.  Zapytał o GTX 1060 to mu odpowiedziałem. W zasadzie chodziło mi że są na najniższym poziomie teraz od czasu tego boomu. Ok mój błąd przyznaje.  A czy stanieją to pewnie po premierze nowej serii. Cena 1200 to rzecz oczywista, że za dużo.  Myślę że max 900 zł ta karta powinna dziś kosztować.  Ale sam wiesz, że to tak nie działa. Ceny spadną z czasem, ale i dostępność tych kart też spadnie z czasem. Tak więc może i niech poczeka do tej permiey. Jak do września by poczekał to myślę, że sytuacja się wyjaśni co do premiery. Sam czekam z myślą o  GTX 1180Ti, ale te pewnie pojawią się później. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grobel napisał:

Popatrz sobie na obecne kursy. Potem sobie popatrz na wszelakie kalkulatory opłacalności kopania. Jak z tego wszystkiego wywnioskujesz, że czeka nas kolejny boom, to gratulacje. Drożej już na pewno nie będzie! Będzie tylko taniej, a patrząc na cykl życia poprzednich generacji, to obecnie krzyczą jakieś 300zł za dużo. Oczywiście ceny nie spadną do tego poziomu jeszcze długo, ale już wolałbym zacisnąć zęby i czekać. A nawet przeczekać na mało tracącym 1050.


I co mają potwierdzać? Według większości źródeł poprzednia seria jest już od jakiegoś czasu EOL.
 

Właśnie taki miałem pomysł, żeby na czymś słabszym przeczekać. Tylko, że w tym miesiącu GTX 1050 o 100zł podrożał :/

Edytowane przez M.Mountain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...