Skocz do zawartości
bonanza

Karta graficzna do Asrock z68 pro3 gen3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję podpowiedzi w temacie zakupu karty graficznej do poniżej wymienionego zestawu.

Do niedawna siedział tu Asus R7 370 4 GB Strix ale postanowił paść .

Generalnie komputer wykorzystuję do pracy ( excel ) , surfowania i na koniec w miarę wolnego czasu do gier ( Battlefield, F1, Sniper )

Z góry zaznaczę, że nie interesuje mnie wymiana całego zestawu ( to już jest powoli planowane ) bo ten będzie latał aż całkiem nie padnie, a jak padnie to graty które przetrwają rozejdą się po innych kompach.

Moja specyfikacja.

i7 2600K
ASRock Z68 Pro3 Gen3
G.Skill RipjawsX DDR3 4 x 4gb
119GB Samsung SSD 840 PRO
931GB Western Digital WDC WD10EZEX-00RKKA0
SilentiumPC Deus M1 550W
Windows 10 Home 64-bit

Edytowane przez bonanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nowe i używane max w okolicach 900 pln o ile to realne.

Tym ostatnim pytaniem to trochę mnie zastrzeliłeś bo generalnie ten stary zestaw miał zostać do całkowitego zgonu ale nawet bez karty graficznej na luzie wystarcza mnie do pracy.

Żeby nie mieszać załóżmy , że grafika zasili kiedyś nowy zestaw aczkolwiek napisałem w co czasem gram i poprzedni asus dawał rade ale zdaję sobie sprawę , że za dwa , trzy lata mógłby już nie udźwignąć jakiegoś nowego tytułu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych GPU, jeżeli obecna wydajność Cię zadowala, to możesz kupić sobie RX560 lub GTX1050. Około 600PLN w zależności od wersji (używka ze 100PLN mniej). Jeżeli zdecydowałbyś się na używkę np. GTX950, czy znowu R7 370, to wydałbyś ze 150PLN mniej. Jeżeli chcesz bardziej przyszłościowo, to GTX 1060 3GB, ale przy nowym trzeba by nagiąć budżet lub poczekać na powrót cen normalnych/upolować okazję. Teraz wszystko jest za drogie o 100-200PLN. Używaną znajdziesz w cenie.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bonanza napisał:

Witam,

Nowe i używane max w okolicach 900 pln o ile to realne.

Tym ostatnim pytaniem to trochę mnie zastrzeliłeś bo generalnie ten stary zestaw miał zostać do całkowitego zgonu ale nawet bez karty graficznej na luzie wystarcza mnie do pracy.

Żeby nie mieszać załóżmy , że grafika zasili kiedyś nowy zestaw aczkolwiek napisałem w co czasem gram i poprzedni asus dawał rade ale zdaję sobie sprawę , że za dwa , trzy lata mógłby już nie udźwignąć jakiegoś nowego tytułu.

 

 

 

teraz masz promocję w emag na inno3d gtx 1060 3gb za 899 zł, sam wczoraj kupiłem (do tej pory 1050ti siedział) 

a tu zobacz, jakby ci po głowie chodziło kupno 1050 ti, dopłacasz 100 -150 zł i jaką wydajność zyskujesz ;) 

 

Edytowane przez Khael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, radiergummi napisał:

Powoli na Olx w granicach 1000 zł pojawiają się GTX 1070.

za tysiaka 1070tka = 100% wałek, skontaktuj się z gościem i mu powiedz , że odbierzesz osobiście, to się wykręci, że go obecnie nie ma w domu albo inna wymówka i tylko wpłata na konto :), juz nie raz dzwoniłem do takich cwaniaczków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w 1060 z 6GB to bym uwierzył. Co prawda nigdy nic nie kupowałem na OLX, ale tez bym był sceptyczny.  Do tego zestawu możesz albo wziać coś taniego skoro Ci wystarczy i potem ew wymiana. Albo coś lepszego z zamiarem przełożenia do nowej platformy.  Czekanie aż reszta sprzetu padnie to średni pomysł. Procki są dość hmm trwałe. Płyta, zasilacz mogą oczywiście paść. Podobnie jak dyski, ale to może i z 5-7 lat potrwać. Zwłaszcza, że komputer nie wydaje się by był intensywnie używany.  

 

Więc albo ten GTX 1050 lub coś lepszego pokruju GTX 1060 6GB używka.   3GB bym nie brał, bo to moze być troszkę mało za te 2-3 lata. Ale to też zależy od ustawień i samych gier. W 2020 roku powinny sie pojawić nowe konsole, a to może oznaczać większe wymaganie gier w wersji na PC. Jednak to tylko teoria. Ostatnie kilka lat to w sumie zastój w rozwoju grafiki w grach na PC. Oczywiście były wyjątki w postaci Wiedźmina 3 np.  Ale do większości gier wystarczał średni zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, goral2099 napisał:

No oczywiście lepiej wziąć 1060 6GB ale musiałbyś dorzucić że 300PLN.

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Patrząc przyszłościowo dochodzę do wniosku, że nie ma sensu wracać do poziomu R7 370 mimo że na dzień dzisiejszy mnie to wystarczało.  Dzisiaj zaoszczędzę ale jutro wydam tyle jeszcze raz.

Z podpowiedzi wyłonił się jeden faworyt GTX 1060. Kwestia do rozkminienia to 3 czy 6 gb ale w tej chwili to bardziej interesuje mnie odpowiedź na pytanie o producenta.

Do tej pory miałem same Asusy poza jednym Palitem 9600GT 512MB,256BIT, którego po 3 latach sprzedałem za cenę w jakiej kupiłem w co po dziś dzień nie mogę uwierzyć :)

Gość fgh pisał wyżej o GeForce w kontekście niższej temperatury - w sumie to ważne aczkolwiek budę mam dosyć dobrze chłodzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...