Skocz do zawartości
brt0555

PC praca/gry 2000 zł, bez systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chciałbym kupić PC do grania/pracy (web dev). Systemy operacyjne mam swoje, więc nie wliczam ich w ten budżet. Potrzebuję sam PC, który pozwoli pograć w Battlefield 1, Wiedźmina, Tomb Raider, CS:GO oraz będzie komfortowy w programowaniu (kultura pracy). Zestaw nie musi mieć hdd - mam swój, jak już to ssd by się przydał.

Polecane zestawy z purepc mi odpowiadają, ale za 2k chciałbym mieć coś z 4 rdzeniami nawet jeśli ma to być na ddr3. Wątpię, żebym jako niedzielny gracz odczuł większą różnicę ddr3 vs ddr4 niż przy 2 vs 4 rdzenie CPU.

Rozważam też zestawy używane, ale zazwyczaj są one za drogo wycenione. Myślałem nad kupnem wszystkiego nowego oprócz procesora (jakaś używka na gwarancji).

Co polecicie w tym budżecie? Jaki zestaw w tym budżecie byłby dobry, a jaki bardzo dobry?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560, ASRock B250M-HDV, GoodRam IRDM 2x4GB 2400MHz CL15, MSI GTX 1050 Ti 4GT OC, SilentiumPC Vero L2 500W i zostaje jakies 150 zł. na budę to juz sobie mozesz sam cos wybrać.

Nic ciekawszego nie wykombinujesz, na DDR3 rowniez. Na SSD'ka troche zabraknie. (chyba ze nie potrzebujesz budy)

Do i3-8100 musialbys dolozyc ok 200 zł, ew. pogrzebać za jakimis używkami.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer ma służyć głównie do gier, zaproponowałbym procesor Intela i kartę graficzną GeForce, co najmniej G4560 i GTX 1050.

Jeśli do programowania/pracy to może lepszym wyborem okazać się np. taka konfiguracja 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2018?page=0,3

ps. procesor zmieniłbym na 4 rdzeniowy 8 wątkowy ze zintegrowaną grafiką AMD Ryzen 5 2400G 

 

Powinieneś się zastanowić czy chcesz kupować używany sprzęt. Kupno używanej jednostki z i3 8100 doda kilka fps w grach, możesz też w ten sposób oszczędzić gotówkę, ale jeśli coś w komputerze zacznie się psuć, możesz nie mieć gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...