Skocz do zawartości
IDKolek

Problem z kartą graficzną GTX770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Pojawił się u mnie problem z kartą graficzną, a być może z Windows 10 (jeśli już to problemy są powiązane).
Problem zaczął pojawiać się w losowym momencie, na pulpicie kiedy nic nie jest uruchomione, podczas gry w mniej lub bardziej obciążające tytuły, oglądania filmów/seriali, czy nawet przeglądania stron. Obraz freezuje się na kilka sposobów, czasem po prostu wszystko staje, a w tle słychać dźwięk. Innym razem obraz zawiesza się i po chwili odwiesza.
Zdarzają się też przypadki kiedy ekran robi się czarny i po chwili PC się resetuje, raz nawet wyskoczył blue screen.
Problem zaczął pojawiać się jednego dnia raz na kilka godzin, a drugiego już po kilku minutach od uruchomienia PC.
Przekładałem kartę w inne gniazda na płycie głównej i dalej to samo.
Rozkręciłem kartę graficzną i owszem, pasty za wiele tam już nie zostało, ale nałożyłem nową, niestety nic to nie zmieniło. Tak czy owak nawet bez pasty temperatury w spoczynku utrzymywały się w granicach 35'C, w stresie natomiast dochodziła do 55'C (EVGA robi chyba świetne chłodzenia).
Wspomniałem o Windows 10 ponieważ wiem, że on sam pobiera aktualizacje, czy jest możliwe żeby miał problem z pobraniem sterowników? Aczkolwiek geforce experience pokazuje, że są aktualne.
Dla pewności zrobiłem także naprawianie systemu (win 10 oferuje chyba coś w rodzaju formata, przy czym można tam wybrać pliki które mają zostać - wyczyściłem wszystko), ale to nie pomogło.
Jestem pewien, że to karta graficzne ponieważ, problem zniknął po jej odłączeniu i przepięciu się na zintegrowaną.
Czy ktoś może mieć jakiś pomysł, co zawiniło w grafice, być może ktoś miał już podobny problem albo się z nim spotkał?

Dodam, że sprawdzanie czymkolwiek działania karty nie wchodzi w grę, bo nie zdążę odpalić programu, a bynajmniej nie zdąży on dokończyć swojej pracy nim zaczną się problemy :)

Edytowane przez IDKolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...