Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IDKolek

Problem z kartą graficzną GTX770

Polecane posty

Witam,
Pojawił się u mnie problem z kartą graficzną, a być może z Windows 10 (jeśli już to problemy są powiązane).
Problem zaczął pojawiać się w losowym momencie, na pulpicie kiedy nic nie jest uruchomione, podczas gry w mniej lub bardziej obciążające tytuły, oglądania filmów/seriali, czy nawet przeglądania stron. Obraz freezuje się na kilka sposobów, czasem po prostu wszystko staje, a w tle słychać dźwięk. Innym razem obraz zawiesza się i po chwili odwiesza.
Zdarzają się też przypadki kiedy ekran robi się czarny i po chwili PC się resetuje, raz nawet wyskoczył blue screen.
Problem zaczął pojawiać się jednego dnia raz na kilka godzin, a drugiego już po kilku minutach od uruchomienia PC.
Przekładałem kartę w inne gniazda na płycie głównej i dalej to samo.
Rozkręciłem kartę graficzną i owszem, pasty za wiele tam już nie zostało, ale nałożyłem nową, niestety nic to nie zmieniło. Tak czy owak nawet bez pasty temperatury w spoczynku utrzymywały się w granicach 35'C, w stresie natomiast dochodziła do 55'C (EVGA robi chyba świetne chłodzenia).
Wspomniałem o Windows 10 ponieważ wiem, że on sam pobiera aktualizacje, czy jest możliwe żeby miał problem z pobraniem sterowników? Aczkolwiek geforce experience pokazuje, że są aktualne.
Dla pewności zrobiłem także naprawianie systemu (win 10 oferuje chyba coś w rodzaju formata, przy czym można tam wybrać pliki które mają zostać - wyczyściłem wszystko), ale to nie pomogło.
Jestem pewien, że to karta graficzne ponieważ, problem zniknął po jej odłączeniu i przepięciu się na zintegrowaną.
Czy ktoś może mieć jakiś pomysł, co zawiniło w grafice, być może ktoś miał już podobny problem albo się z nim spotkał?

Dodam, że sprawdzanie czymkolwiek działania karty nie wchodzi w grę, bo nie zdążę odpalić programu, a bynajmniej nie zdąży on dokończyć swojej pracy nim zaczną się problemy :)

Edytowano przez IDKolek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.