Skocz do zawartości
darksoul

Win10 x64 Home - problem z odtwarzaniem filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Wczoraj mój widows postanowił wgrać sobie jakiś update (wg windows update to KB4284835 - wg strony MS głównie security i poprawki)
Niestety jak się okazało po restarcie odtwarzanie wideo się rozjechało. Odtwarzane filmy są w zoomie (~400%) 

Media Player Classic HC i Windows Media Player - masakra
Za to windowsowy "Filmy i TV" odtwarza poprawnie. Zaciągnąłem też VLC i też jest OK... 

Nie kojarzę żebym cokolwiek przestawiał, próbowałem re-instalkę kodeków i MPCHC i nic. 
Zastanawiam się czy ktoś ma jakiś pomysł co można na to poradzić.

Poniżej screeny z odtwarzania tego samego pliku.

FilmyiTV.PNG

mphc.PNG

wmp.PNG

Edytowane przez darksoul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darksoul napisał:

Nie kojarzę żebym cokolwiek przestawiał, próbowałem re-instalkę kodeków i MPCHC i nic. 

Odinstaluj kodeki. U mnie MPC-HC odtwarza wszystko (ze sprzętowym wspomaganiem HEVC 4K @ 60 FPS włącznie) bez dodatkowych kodeków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie mam ustawione na 100%. Zakładam że raczej coś się spierniczyło przy kodeku bo problem mam w MPC-HC x64 (1.7.16.3 (959ca1ef9)) jak i w WMP a one chyba działają na kodekach systemowych?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeklikałem się przez zoom, skalowania, alignment względem ramki i nic to nie dało.

Plus podkreślam raz jeszcze - problem dotyczy też WMP (Windows Media Playera) a o ile dobrze pamiętam oba działają na tych samych kodekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...