Skocz do zawartości
quaddmg

Czy czas wymienić zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio mój zasilacz (Aerocool KCAS 400W 80+ bronze) a mówiąc szczegółowo jego wiatrak zaczął trzeszczeć przy wyższym obciążeniu. Trochę się zaniepokoiłem więc postanowiłem sprawdzić czy trzyma napięcia na liniach 12 5 i 3,3 volt. Jedyny odchył jaki zauważyłem to przy lini 12v gdzie wynik graniczył w okolicy 11,93 V, co mieści się w normie. Jednkaże to trzeszczenie wciąż mnie niepokoi. Moja konfiguracja:

  1. GTX 1060 Palit 6GB Dual fan
  2. Intel i5-7400 3.0GHz
  3. MSI B250M PRO-VDH
  4. CRUCIAL BALLISTIX SPORT LT DDR4 16GB 2x8GB 2400MHz
  5. Goodram SSD 240GB i Toshiba HDD 1TB
  6. SilentumPC CPU Cooler Spartan 3 LT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Phill76 napisał:

Wymień mu wentylator na jakiś o obrotach ~1000-1200 [ rpm ]. Do powyższej konfiguracji- powinien wystarczyć.

Czy wymiana wentylatora jest dość trudna czy raczej bardzo prosta sprawa? I jaki byś mi polecał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wentylatora nie jest trudna a raczej upierdliwa.Zalecam filmowanie procesu demontażu starego wiatraka to będziesz wiedział jak go zamontować nazad. Wentylator od SPC jakiś weź?Albo  Fander Roxo?Tanie i dobre.Albo od ABB Coling.Taki z ramką identyczną do tego z zasilacza czyli standardową..Widać to będzie zresztą i nie sposób się pomylić.Pilnuj tylko obroty takiego wentylatora.Szukasz takiego z 800 lub 1000 obrotów.Bywają takie z  600 obr które będą za słabe.Bywają 1600.Te z kolei za mocne i głośne oczywiście.Powodzenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień mu wentylator. Do powyższej konfiguracji- powinien wystarczyć.

Np. wstaw taki :

http://allegro.pl/wentylator-silentiumpc-zephyr-120-120mm-13-6db-hit-i6667368533.html

Najprościej > Rozkręć zasilacz i nie wyciągaj wtyczki z płyty zasilacza tylko utnij kabelek od starego wentyla i dolutuj 2 kabelki ( czerwony i czarny ) od nowego ( zgodnie z kolorami ) żółty- jeśli jest- to go wytnij i zaizoluj.

Zaizoluj połączenia lutowane ( najlepiej "termokurczką" , taśma izolacyjna też spokojnie wystarczy ) i ew. przypnij "trytytką" wydłużony kabelek by nie wszedł w śmigło nowego wentyla !

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...