Skocz do zawartości
Gość Karno

Zestaw za 3-4 tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem złożyć zestaw do gier za około 3,5 tys zł. Udało mi się wyskrobać coś takiego (jeżeli to możliwe, to z chęcią posłucham o jakiś tańszych zamiennikach, bo wyszło trochę drogo):
Zestaw
Prosiłbym o ocenę tego zestawu. Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Witam moja propozycja zestawu -klik link

Płyta MSI Z370-A PRO

Procesor Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX

Chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Karta MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5

Ram GOODRAM 8GB 3000MHz IRDM X Black CL16

SSD ADATA 256GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S10

Zasilacz SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

Obudowa MODECOM OBERON PRO SILENT USB 3.0 czarna

W sumie wyszło o 196zł taniej od zestawu który skleciłeś - bez jakiejkolwiek utraty wydajności z SSD o pojemności 256GB zamiast 240GB. Zasilacz 500w pod kartę 1060 + i5 wystarczy. W tym budżecie niezależnie od sklepu pisał bym w komentarzu do zamówienia prośbę o darmowe złożenie komputera i darmową wysyłkę, no chyba że odbierasz komputer w salonie.

Jeszcze taniej można dać płytę B360M PRO-VDH + 8gb ram o taktowaniu 2666Mhz i do tego procesor i3-8100 zamiast i5-8400 to wyjdzie taniej. Można też dać grafikę 1060 3GB i SSD Goodram Iridium Pro 240 GB  2,5``cala. Nie będą to już zamienniki, tylko mniej wydajne podzespoły, ale wtedy wyjdzie znacznie taniej. Komputer kupujesz na długie lata, aczkolwiek pozostaje jeszcze pytanie na czym najbardziej Ci zależy. Czy na zaoszczędzeniu kasy, czy na wydajności. Nie wiem też w jakie tytuły gier Masz zamiar grać i na jakim monitorze.

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym spartanem to byś się nie ośmieszał

sensu w dysku m2 też nie ma wystarczy  goodram bo autor różnicy nie zuważy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Spartana LT poleciłem ze względu na to że kosztuje 59zł i jest częstym gościem w zestawach od Pure PC. Osobiście pod 8400 dał bym chłodzenie Fera3.

Co do SSD na M.2 Nvme nie chciałem uszczuplać aspiracji Autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że kosztuje 20zł mniej niż normalny a szkoda marnować 20zł

ogólnie olałbym aspiracje i poskładał już coś z 16GB ramu [w 2 kościach] na taniej płycie msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz taniej, to możesz dać procesor i3 8100  do tej karty, tańszą płytę główną, dać zwykły SSD pod SATA i cena powinna zejść do 3tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zaoszczędzić to zawsze możesz chociażby wziąć kartę od MSI zamiast Gigabyte

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-oc-v1-6gb-gddr5-192-bit-2xhdmi-dvi-2xdp-box-gtx-1060-armor-6g-ocv1-1017688/

Zawsze to dwie dychy w kieszeni. No i trzeba jeszcze przemyśleć kwestię czy warto dopłacać do Z370 i szybszych pamięci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2018 o 10:01, Gość sdfg napisał:

koszyk z i i3 8100 i 1060 3gb https://ibb.co/depHed

z i5 8400 i 1060 6gb https://ibb.co/dYX9sy

 

Sam SSD to będzie za mało na gry, może się okazać że zainstalujesz dwie i będzie pełny dysk więc radziłbym się zastanowić nad jakimś HDD 2TB+ (taka forza to około 100GB!!!)

Zestawy fajne tylko ten ssd lepiej zmienić https://www.x-kom.pl/p/415086-dysk-ssd-goodram-240gb-25-ssd-mlc-irdm-pro-gen2.html kości MLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...