Skocz do zawartości
Glibnes

Dell XPS 9570 - gdzie "bezpiecznie" kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

TL;DR: czy warto ryzykować zakup laptopa z przedpłatą, brać go ze sklepu "kuzniewski.pl" czy "dellowo.pl", czy może olać gwarancję 3Y NBD i bezpiecznie kupić ze zwykłą 2Y D2D w x-komie z odbiorem osobistym?

---

Ostatnio na polskim rynku pojawił się następca Della XPS 9560 w postaci XPS 9570, niestety ze względu na to że jest to świeży towar, są spore problemy z dostępnością gdy rozpatrujemy najmocniejsze konfiguracje i opcje gwarancyjne. Miesiąc czy dwa temu, gdy planowałem zakup laptopa, rozważałem wziąć XPSa 9560 z dyskiem SSD 1TB i 32GB RAMu, z gwarancją 3Y Next Business Day (była, i chyba dalej jest, taka oferta w xkomie za 13K PLN). Teraz, gdy wyszedł ten XPS 9570, nie ma specjalnie sensu brać laptopa poprzedniej generacji, niestety taka opcja jak wyżej jest dostępna dosłownie w jednym sklepie (rozważam też zakup opcji np. z 0.5TB dysku i 16GB oraz upgrade na własną rękę, w większości wypadków dopłata do dysku 1TB to jakieś 2200 PLN, czyli mniej więcej tyle co kosztuje np. Samsung 960 Pro, plus dalej mam ten dysk który wyjmę z laptopa). Najbardziej jednak zależy mi na tej gwarancji.

Opcję z 3Y NBD znalazłem w dwóch sklepach (podaję wersję 16GB / 512 GB SSD dla porównania):

  • kuzniewski.pl (http://www.kuzniewski.pl/p49339,dell-xps-15-9570-berlcfl1901-1603.html)
    • w tym sklepie jest znacznie większy wybór, gdybym brał od nich rozważam opcję 32GB / 512GB SSD i manualny upgrade do 1TB SSD)
  • dellowo.pl (https://dellowo.pl/p/5595/Dell-XPS-15-9570)
    • to jest "najlepsza" dostępna konfiguracja
    • cena jest niższa niż w kuzniewskim

Zakup będzie na firmę, więc nie ma problemu z kupnem w tych sklepach (dellowo najwyraźniej sprzedaje tylko firmom i instytucjom).

Problem w tym, że żaden z tych sklepów nie jest mi znany, swoje punkty odbioru mają zbyt daleko (mogę odebrać go osobiście w okolicach Warszawy), a mam wymóg by zakupić tego laptopa w taki sposób, by mieć potwierdzenie zapłaty - czyli albo przedpłata przelewem, przedpłata kartą lub kartą na miejscu (z gotówką byłby problem, bo nie mam pojęcia w jaki sposób mógłbym otrzymać potwierdzenie płatności od kuriera, który by mi to dostarczył).

Pytanie brzmi:

  • czy warto ryzykować zakup laptopa za ponad 10 tysięcy z przedpłatą, głównie po to żeby mieć go z gwarancją 3Y NBD?
  • jeśli tak, to który z tych dwóch sklepów wybrać (czy ktokolwiek brał coś z tych sklepów i może polecić / odradzić)?
  • ewentualnie, czy porzucić plan zakupu z taką gwarancją, pozostać przy zwyczajnej 2Y Door 2 Door, i zakupić laptopa w x-komie z odbiorem osobistym w salonie?

Edit: nie byłem pewien czy temat pasuje lepiej do tego działu, czy do "Co kupić? - Notebooki, Laptopy i inne". Jeśli się pomyliłem, prosiłbym o łagodny wymiar kary lub o przeniesienie do tego drugiego działu.

Edytowane przez Glibnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...