Skocz do zawartości
Walo44

Po wymianie płyty głównej na monitorze no signal.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio mialem problem z moja poprzednia płytą główną msi b85 g43, ktora przestala reagować na włącznik sprawdzilem zasilacz i inne rzeczy ale w koncu wyszlo na to ze to plyta kupilem wiec nowa asrock h81m-vg4 r3.0. Na poczatku odpalam wszystko smiga podłączam do monitora i reszte a tu na monitorze zero odzewu a komputer normalnie chodzi. Specyfikacja mojego komputera to:

Procesor: Intel core i5 4460

płyta główna: asrock h81m-vg4 r3.0

grafa: radeon r9 280

zasilacz: thermaltake smart SE 530W

obudowa zalman z9 u3

ram: goodram playx

i dwa dyski jeden ssd od adaty a drugi hdd barracuda 1tb. I jeszcze jedno pytanie da sie czyms podmienic speaker plyty glownej bo nie mam takowego w domu a przydaloby sie podlaczyc i wysluchac moze by pokazal w czym tkwi problem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal najpierw na zintegrowanej grafice i sprawdź.  Pamiętaj by odłączyć kartę graficzną. Jak będzie obraz to trzeba będzie sprawdzić parę rzeczy   Płyta jest nowa czy używana ? Zasilanie prawidłowo podłączone ?    Spróbuj wyjąć baterię na 30 sekund na początek. Potem odłącz wszystkie dyski i zostaw tylko kartę graficzną, procesor i RAM. Pamięć RAM w 2 kościach czy w jednej ? Jak we dwóch to sprawdź na jednej, a potem na drugiej i próbuj w różnych slotach.  Jak nie pomoże reset biosu po przez wyjęcie baterii  i przekładanie pamięci to spróbuj wyjąć kartę  graficzną i sprawdź slot. Przeczyść sprężonym powietrzem ten slot PCI-e i podłącz jeszcze raz kartę graficzną. Dociśnij ją  tak dla pewności i sprawdź czy dobrze podłączyłeś zasilanie do karty. Jak to nie pomoże to może to być kwestia zasilacza lub karty..  Raczej wątpie byś trafił na walniętą płytę, ale kto wie. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem wszystko poza wyczyszczeniem pci ale to ravzej nie to skoro na integrze dzieje sie to samo ramy wkladalem raz w jeden raz w drugi a raz oba ciągle to samo dla mnie mozliwa przyczyna moze byc tez procesor.. karta raczej jest na 90% sprawna choc no moge sie mylic. 

a z tym speakerem jakos wykombinowac mozna? czy jak juz trzeba kupic po prostu w jakims sklepie? 

 

Edytowane przez Walo44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No allegro coś  się znajdzie pewnie, ale czy będzie to działać to nie wiem.   Co do procesora to raczej wątpię. Procki bardzo rzadko się psują. Wręcz skrajnie rzadko. Jak już to możesz Piny zobaczyć na płycie głównej i czy dobrze wszystko jest założone. Tyle.  Potem zasilacz skoro na integrze jest to samo. Musi być jakiś konflikt sprzętowy lub coś może być źle podłączone np z zasilania. Dlatego nie wysyła obrazu bo komputer do końca nie startuje.  Zadam jeszcze raz pytanie płyta główna nowa czy używana kupiona gdzieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta nowa kupowana na morelach

poprobowalem jeszcze tam trochę przeczyscilem te sloty od pcie i ramu pędzelkiem i odlaczylem wszystko od zasilacza i przedniego panelu ale nadal jest to samo.. 

Edytowane przez Walo44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...