Skocz do zawartości
Gość Majkel

Monitor 27' VA/IPS do gier ~100Hz 2k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majkel

Witam,

 

Poszukuję czegoś przyzwoitego do gier w rozmiarze 27' do 2 tyś zł  z odświeżaniem żeby dawał radę tak ok 100Hz pociągnąć.

Interesują mnie matryce VA i IPS pod kartę NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja autor tematu.

 

On 6/17/2018 at 10:59 AM, FxJ said:

Z najnowszych MSI Optix MPG27CQ Curved 144Hz - 2299zł

Ale coś sensownego to 2500-3000 z tymi matrycami, do 2k to tylko TN-ki.

no powiem, że chyba go zamówie.

 

Z tych dwóch przez was wymienionych który jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Pan FxJ  to sprzedawca z X-koma który wciska towar za specjalnie profity. Szkoda zachodu i sugerowania się jego radami. MSI i monitory ? Jakoś źle mi się to kojarzy.  Ja proponuje dołożyć do czegoś bardziej sprawdzonego:

https://www.morele.net/monitor-asus-mg279q-748328/

 

O G-Sync zapomnij. Nie za te fundusze.  Ten wyżej ma AMD Free-sync.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, FxJ said:

Nie no śmiało, minusuj mnie dale i pisz z niezalogowanego.

Dawaj wskaż mi tu kłamstwo ;)

MG279Q - miał premierę w 2015
MPG27CQ miał premierę w 2018 i ma  Adaptive Sync (DisplayPort 1.2)
A może oszukiwałem że na lepszy, szczególnie z "G-sync" potrzebowałby znacznie zwiększyć budżet?

co prawda do MSI zawsze podchodziłem z nieufnością, ale monitor wygląda w porządku a i ma przyzwoitą cenę. Chyba zamówię po przemyśleniu, ale na twoją odpowiedzialność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
8 minut temu, FxJ napisał:

Nie no śmiało, minusuj mnie dale i pisz z niezalogowanego.

Dawaj wskaż mi tu kłamstwo ;)

MG279Q - miał premierę w 2015
MPG27CQ miał premierę w 2018 i ma  Adaptive Sync (DisplayPort 1.2)
A może oszukiwałem że na lepszy, szczególnie z "G-sync" potrzebowałby znacznie zwiększyć budżet?

Oj nie zesrai się sprzedawczyku jeden...  Dla mnie to żaden argument. ASUS ma troszkę więcej doświadczenia w przypadku monitora.  SirMichael możesz spróbować, ale ja bym tak dla zabawy kupił w innym sklepie niź x-kom czy nawet Morele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi ma bardzo kiepskie zasilacze (trochę sprzętu miałem a z zasilaczy to jedynie msi od lapka padł nawet chińskie badziewie działa dłużnej) tak wiec dwa razy zastanowiłbym sie nad monitorem msi gdzie zasilacz tez jest

dwa msi daje tylko dwa lata (obok acera) gwary gdzie standardem sa 3

zakrzywiony monitor do wszystkiego się nie nadaje pamiętaj o tym

w tej cenie to głownie matryce tn wiec chyba wolałbym ips 60 niz tn 100+

starsze nie znaczy gorsze (zwłaszcza w monitorach gdzie nowe modele lepsze nie są a droższe bardzo często patrz eizo)

podsumowując dozbierałbym do czegoś na lepszej matrycy niz tn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, robertsup said:

msi ma bardzo kiepskie zasilacze (trochę sprzętu miałem a z zasilaczy to jedynie msi od lapka padł nawet chińskie badziewie działa dłużnej) tak wiec dwa razy zastanowiłbym sie nad monitorem msi gdzie zasilacz tez jest

dwa msi daje tylko dwa lata (obok acera) gwary gdzie standardem sa 3

zakrzywiony monitor do wszystkiego się nie nadaje pamiętaj o tym

w tej cenie to głownie matryce tn wiec chyba wolałbym ips 60 niz tn 100+

starsze nie znaczy gorsze (zwłaszcza w monitorach gdzie nowe modele lepsze nie są a droższe bardzo często patrz eizo)

podsumowując dozbierałbym do czegoś na lepszej matrycy niz tn

niee matrycy TN nie przetrawiłbym. Monitor przyjedzie, przetestuje jak coś to moge zwrócić. Prócz niego mam super IPSa della, ultrasharpa, więc dam radę. 

Do czego zakrzywione np się nie nadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na kompie robi się różne rzeczy jak ktoś tylko gra to mu to wisi ale jakbyś musiał coś zaprojektować nawet amatorsko np meble, rozkład pokoju dla architekta  nie mówiąc już o CAD to na zakrzywionym  ekranie będziesz się męczył żeby wszystko wyszło tak jak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27
Dnia 18.06.2018 o 20:26, Gość gość napisał:

Oj nie zesrai się sprzedawczyku jeden...  Dla mnie to żaden argument. ASUS ma troszkę więcej doświadczenia w przypadku monitora.  SirMichael możesz spróbować, ale ja bym tak dla zabawy kupił w innym sklepie niź x-kom czy nawet Morele. 

Moderator FxJ polecił bardzo dobry monitor MSI Optix. Poczytaj o problemie z monitorem który polecasz. 

http://forum.pclab.pl/topic/1146629-Asus-MG279Q-patologia-monitorowa-i-mega-PLUS-dla-sklepu-Xkom/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

To fakt. Dwa lata to dosyć sporo. 

MG279Q bardzo podoba mi się z wyglądu i jak za monitor z matrycą IPS 2560x1440p 144Hz + Free Sync cena jest do przełknięcia. Kwestia czy Autor preferuje monitor zakrzywiony, czy woli prosty. Można przetestować monitor programem na bad pixele, oraz sprawdzić podświetlenie matrycy na czarnym ekranie, tylko z tym drugim nie należy być przesadnym i panikować, bo lekkie rozjaśnienia po brzegach ekranu w niektórych monitorach to norma. Im mniejszą ustawi się jasność, tym backlight bleeding jest na czarnym ekranie mniej widoczny. Jak by coś było nie tak, to przecież każdy monitor zakupiony przez internet można do 14dni zwrócić. Nie obawiał bym się kupić zarówno MG279Q jak i Optixa. Kwestia tylko gustu i preferencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 6/27/2018 at 12:32 AM, pablo27 said:

To fakt. Dwa lata to dosyć sporo. 

MG279Q bardzo podoba mi się z wyglądu i jak za monitor z matrycą IPS 2560x1440p 144Hz + Free Sync cena jest do przełknięcia. Kwestia czy Autor preferuje monitor zakrzywiony, czy woli prosty. Można przetestować monitor programem na bad pixele, oraz sprawdzić podświetlenie matrycy na czarnym ekranie, tylko z tym drugim nie należy być przesadnym i panikować, bo lekkie rozjaśnienia po brzegach ekranu w niektórych monitorach to norma. Im mniejszą ustawi się jasność, tym backlight bleeding jest na czarnym ekranie mniej widoczny. Jak by coś było nie tak, to przecież każdy monitor zakupiony przez internet można do 14dni zwrócić. Nie obawiał bym się kupić zarówno MG279Q jak i Optixa. Kwestia tylko gustu i preferencji. 

Panowie, monitor już jest i jest całkiem spoko. Nie ma bad pixeli, obraz mi mrugał, ale to była wina kabla bo display port miałem za krótki to na razie podłączyłem hdmi. Teraz kabel jest porządny i wszystko hula chociaż powiem szczerze, że zastanawiam się czy nie dopłacić tych paru stówek i nie wziąć IPSa. Całe życie IPSY i teraz VA trochę mnie gryzie w oczy. Dałem sobie parę dni na przyzwyczajenie i dalej mnie coś mierzwi. 

Pytanie jest następujące. Czy taki monitor ma sens do mojego PC?

https://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-led-27-289-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html

Czy mój komp poradzi sobie z taką rozdzielczością? Niestety nie widzę, żadnego innego sensownego monitora  27" 100Hz+ z IPS i Gsync do 3k.  Ten co podałem ma wyższą rozdzielczość, 4k i gsync. Pytanie czy ma to sens. Upgrade kompa planuję za rok/dwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Tak komp sobie poradzi. Może nie będzie 165fps w nowszych tytułach, ale G-Sync pomoże w zapewnieniu płynnej i komfortowej rozgrywki.  Zobacz monitor AOC271QG 27'' 2560x1440p 165Hz + G-Sync. 2k i gsync, czyli podobnie ja Acer który wybrałeś. 4k to 3840x2160p

AOC AGON AG271QG

 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pablo27 said:

2k i gsync. 4k to 3840x2160p. 

hmm AOCa trochę się boję bo dużo się naczytałem, że problemy z matrycami były. Jakieś zasadnicze różnice pomiędzy nimi są? Prócz tam kilku Hz i cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, FxJ said:

Skoro już dochodzisz do 3k to masz Asusy z wymienionymi matrycami

Asus ROG PG279Q - outlet OleOle za 2589zł

Asus ROG PG279Q - outlet x-kom za 2899zł

 

jest jakaś duża różnica między tymi Asusami a Acerem oprócz tych 20hz?

Wizualnie mi bardziej mi się podoba Acer, ale jak Asusy są lepsze to wiadomo, że pójdę za głosem rozumu.

Edytowane przez SirMichael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, FxJ said:

Odsyłam to testów obu, tylko tak porównasz opierając się o tabelki wyników.

no właśnie czytam na tftcentral i są prawie identyczne. I jeden i drugi mają znakomity obraz oraz osiągi, ale Asus ma dość spory glow i Acer czasami problemy z matrycą i trzeba wymieniać na nową sztukę. Trudny wybór, ale dzięki za link z outletu x-kom bo jeżeli już zdecydowałbym się na Asusa to na pewno tego z outletu, ma świeżą matrycę więc nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio? Jesli chodzi o laptopty i płyty główne to od pewnego czasu. Sam miałem tą "przyjemność" korzystania z ich serwisu.  Niektóre rzeczy robią dobre, ale jak juz mamy cos odsylac do serwisu to sporo nerwow nas czeka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...