Skocz do zawartości
Crescendo1

Intel HD4400 jakie sterowniki będą najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Lenovo ThinkPada X240 z HD4400 (i5-4300U) z Windowsem 8.1

Sprawa co do sterowników na ten komputer jest nieco zagmatwana. Najnowsze które znajdują się na stronie Lenovo to 10.18, dosyć stare. Najnowsze jakie znalazłem na stronie Intela to finalne 15.36 jednak przy instalacji pojawia się błąd: "Poprawność sterownika nie została sprawdzona dla tego komputera, uzyskaj sterownik ze strony producenta."i  że mogę nadal je zainstalować przez .zip ale na własną odpowiedzialność.

Lepiej w takim przypadku zainstalować te ze strony Lenovo czy Intela? Nie wiem na ile ma sens rozumowanie że te od Lenovo mogły być usprawnione np pod kątem zgodności i oszczędności energii.

Jest jeszcze wersja 15.40 Beta (bo stable jest tylko na Windows 10) która jest starsza o niemal 2 lata od tych 15.36 ale no niby wyższy numerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinieneś instalować najnowszą stabilną wersję. I nieważne, czy ściągniesz je ze strony Lenovo, czy Intela. No chyba że będą jakieś problemy np ze stabilnością, czy jakiś błędy. Nowe sterowniki to często poprawki błędów, wydajności albo nowe funkcje.

A jeżeli chodzi o sterowniki pod win10, to powinieneś bez problemu ich używać pod 8.1.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to każdy Ci powie i sprawdza się to w przypadku PC gdzie każda część ma funkcjonować niezależnie. Nie jest to takie oczywiste w przypadku notebooka gdzie sprzęt jest jedną całością i producent może stosować własne rozwiązania, a sterowniki są customizowane.

Ale nawet jak próbuje je zainstalować przez instalkę w .zip to jest ten sam błąd, a próbując zaktualizować sterownik przez menadżer urządzeń to pisze że "sterownik jest aktualny" pomimo że mój obecny jest z 2016 i ma wersje 10.18 a ten nowy z 2018 i 15.36

Tak więc pomimo chęci zaktualizować go nie umiem.

29 minut temu, goral2099 napisał:

A jeżeli chodzi o sterowniki pod win10, to powinieneś bez problemu ich używać pod 8.1.

Głupota. Raz że wyskakuje błąd że nie spełniam wymagań do instalacji tego sterownika, dwa że na stronie wyraźnie pisze że 15.36 są finalnymi dla win 7/8.1 i żadna przyszła wersja nie będzie wspierać tych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żadna głupota, tylko powinno to działać. Co prawda czasem trzeba wyciągnąć sterowniki z instalatora/archiwum i ręcznie podać ścieżkę do sterowników, ale to działa. Na niejednym laptopie to przećwiczyłem. Pierwszym przykładem niech będzie mój staruszek NC8430, na którym zainstslowany jest win10, a sterowniki których nie było w systemie są podobierane od innych systemów (vista, 7, 8), a nawet od innych laptopów , innych poducentów. Byleby się czip na którym oparte jest dana część się zgadzał.

Jest z tym trochę zachodu i szukania, ale można odpalić sprzęty nawet kilkunastoletnie bez wsparcia oficjalnego. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie,  musisz wypakować z instalatora sterowniki (szukaj katalogu z plikami .inf), a później w menedżerze urządzeń wskazać ręcznie odpowiedni katalog. I tyle. Z niekażdej paczki instalatora da się to wyciągnąć. Trzeba szukać czasem. Teraz nie za bardzo mogę przy kompie usiąść, więc jak nie poradzisz, to postaram się wieczorem pomóc.

Daj znać jak poszło.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówię, że po zrobieniu tego przez menadżer urządzeń pisze że sterownik jest już aktualny. Masz jakiś sposób na obejście tego? Bo wersje ewidentnie różnią się.

Co do pytania: jak można mieć nowsze i to znacznie to czemu nie? Więc trochę dla 'sportu' ale jednak gram na tym w Dote 2 i kilku klatek do 60 brakuje, a jestem ciekaw jak gra radzi sobie na vulcanie (na obecnej wersji nie obsługiwany a z tego co czytałem w nowszych jest). Bo OpenGL o dziwo na tak słabym sprzęcie radzi sobie lepiej niż dx9/11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro wskazujesz mu katalog z plikami inf, a on nie chce tego zamienić... to dziwne - powinien powiadomić np , że starsza wersja, czy nipodpisana i po potwierdzeniu zainstalować. No nic. A tu szukałeś?

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=hd 4400

Może tu coś znajdziesz, chociaż to pewnie te same paczki co na stronie Intela i Lenovo.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crescendo1 jeśli musisz mieć koniecznie najnowszy - wersja 20.19.15.4963 ze strony Lenovo. Co prawda to jest dla W10, ale można wypakować i ręcznie spróbować.

 

Mam dokładnie tego samego lapka od 2 miesięcy, ale na W10. Z kolei borykam się z problemem braku dźwięku przez miniDisplayPort - urządzenie nie figuruje ani w Menedżerze urządzeń, ani w Panelu sterowania jako urządzenie do odtwarzania. Najpierw próbowałem tych sterowników 10.18 ze strony Lenovo, teraz wrzuciłem ręcznie te nowsze 20.19 - niestety, bez zmian. A wiem, że sprzętowo działa wszystko, bo na Mincie idzie od strzału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...