Skocz do zawartości
Torrez1

Asrock Z87 Extreme4 a zakup SSD NVMe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuje pomocy a dokładniej wyjaśnienia co i jak.

Chcę kupić taki dysk https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-irdm-ultimate-240gb-pcie-3-0-x4-nvme-iru-ssdpr-p34a-240-80a-4031510/

Ale nie mam pewności czy bedzię działał na mojej płycie głównej Z87 Extreme 4 od Asrocka (bios 3.40 1.Add NVMe support.2.Improve PCIE compatibility.)

Czy będę potrzebował jakiejś przejściówki i w które gniazdo go wpiąć ? Pcie x 16 od grafiki?

Chyba że ktoś z Was posiada tą płytę i może polecic inny dysk SSD z duza predkoscia

Z87 Extreme4(L2).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radiergummi napisał:

Bedzie działać.

Dla pewności wgraj najnowsza betę bo zawiera dalsze poprawki kompatybilności i łatki na luki Meltdown i Spectre

http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/BIOS/1150/Z87 Extreme4(3.50)ROM.zip

Tak z ciekawości czy do instalacji tego dysku będzie potrzebna jakaś przejściówka? Bo na innym forum spotkałem z takim cytatem dotyczącym tej płyty (też mam taką)
Twoja płyta obsługuje tylko m.2 10Gb/s, także nie wykorzystasz pełnej prędkości tego dysku. Jeżeli koniecznie chcesz NVMe, to musisz kupić dysk PCI-E albo adapter PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w ogóle nie kupuj nvme. Za te pieniądze kup któregoś samsunga na sata im większy tym szybszy. Ja mam nvme i nic to nie daje w codziennym użytkowaniu, minimalnie poprawia się reakcja systemu na kliknięcie w stosunku do szybkiego dysku sata i to tyle z różnic.

Różnica ta nie jest warta wydanych na to pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...