Skocz do zawartości
Zmajzlik

Laptop do 3500PLN - studia/praca

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Szukam laptopa na studia i do pracy w budżecie do 3500zł. Raczej nie chciałbym go przekraczać, a nawet kierowałbym się w stronę jego zmniejszenia.

Do czego będzie służył:

  • notatki
  • programowanie (główne .NET i Python, trochę Big Data)
  • zero gier dlatego grafiki nie potrzebuję
  • okazjonalnie do obejrzenia jakiegoś filmu w łóżku z drugą połówką po długim dniu (bez skojarzeń ::D )

Moje wymagania:

  • przekątna ekranu 15' to minimum
  • dysk SSD minimum 256GB
  • fajnie by było jakbym miał możliwość zastąpienia napędu DVD dyskiem HDD/lub sam dysk HDD
  • klawiatura numeryczna nie jest koniecznością ale nie pogardzę
  • dobra bateria
  • HDMI ... obecnie moje dwa laptopy w tym jeden HP i Dell nie mają tego, a to troszkę przeszkadza szczególnie jak chcę obejrzeć coś na TV

Moim numerem jeden obecnie jest:
Dell Vostro 3568 12 GB RAM/256 GB SSD/

Zastanawiałem się też nad:
HP ProBook 450 G5 12 GB RAM/ 256 GB M.2/ 1TB HDD/


Ale szczerze mówiąc bardziej swój wybór kieruję w stronę Dell'a lecz chciałbym poznać opinię innych ludzi.
Może macie jakieś inne, ciekawe propozycje?

Pozdrawiam,
Zmajzlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają DisplayPorta.

Dell to jakiś starszy model z 2013 roku z serii latitude, a HP to EliteBook.

Teraz zacząłem się zastanawiać nad tymi VivoBook'ami - https://www.x-kom.pl/p/404326-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r542ua-i5-8250u-16gb-256ssd1tb.html

Taki już spoko. Szkoda, że SSD na M.2 ale z dwojga złego lepiej mieć na M.2 niż nie mieć?

 

Dlaczego uważasz, że kupując ProBook'a będę musiał dokupić rok gwarancji i matrycę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, FxJ napisał:

Niby dlaczego? Wskaż chociaż jeden minus.

"Teraz są w laptopach sloty M.2 na dyski SSD a najszybsze są na protokole PCIe NVMe - chcesz dobry dysk SSD to unikaj dokładanych szerokim łukiem!!!!" sam to pisałeś.

 

Na firmę nie będę na razie brał bo szkoda zachodu żeby ją zakładać - pracuję na UOP, a póki studiuję to bardziej mi się to opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2018 o 23:39, FxJ napisał:

ASUS VivoBook 15 R542UA i5-8250U/16GB/1TB - ten sam bez dysku SSD, ale prawdopodobnie nie obsługuje dysków PCIe NVMe, a jedynie typu SATA AHCI (6Gbit/s).

Kupiłem bez dysku, zamówiłem do sklepu, jest już dostępny ale w związku z Tour De Pologne dojazd był mocno ograniczony więc dopiero pojadę jutro. Teraz muszę znaleźć sensowny dysk SSD do niego.

Bardzo dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...