Skocz do zawartości
ViruS001

Router vs voip - jak to rozwiązać

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

ostatnio męczy mnie pewna rzecz. Obecnie posiadam internet od Orange z telefonem stacjonarnym - typowa neostrada. Ze względu na to, że nie korzystam już tak z telefonu stacjonarnego a jest on tylko i wyłącznie potrzebny do utrzymania łącza internetowego rozważam opcję przejścia na telefon voip. Jak wiadomo taki telefon musi być podpięty bezpośrednio do routera czy da się to jakoś pominąć?

Obecnie telefon jest w całkowicie innym pomieszczeniu i nie chce go przenosić do routera. Czy jest jakieś rozwiązanie na to? najlepiej bezprzewodowe :)
Drugie pytanie w jaki sposób podłączyć taki telefon jeżeli nie posiadam routera z gniazdem na telefon - jest może jakaś przejściówka? Bo nie chce korzystać z tego co mi dadzą w salonie (wiadomo).

Obecnie wygląda u mnie to tak, że idzie kabel z "słupa" do puszki telefonicznej w domu, później do tego podłączony jest filtr adsl, kolejno do tego podłączony jest router oraz telefon. Z routera (Archer C5400) oczywiście idzie kabelek do komputera (ethernet).

W jaki sposób to rozwiązać jak będę miał telefon na voip i żeby było jak najmniej kabli?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon sprzętowy to polecam 
PANASONIC KX-TGP600 masz bazę którą podłączasz przy routerze z którego wyjdziesz np złączem RJ45 (jest w zestawie)
Jeśli oczywiście operator uruchomi Ci VoIP'a 
U orange najczęściej jest to apka na komputer która jest voipem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...