Skocz do zawartości
Shinz3r

[Zestaw] 6000-6700zł ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Za niedługo zamierzam złożyć komputer. Komputer będzie mi służył do gier na ultra w 1080p (w przyszłości 1440p) i częstego przeglądania internetu. Procesor mam zamiar podkręcać. 

Lista z komponentami:

https://www.x-kom.pl/lista/p10h16sq2

Jeśli macie jakieś propozycje żeby wymienić jakiś komponent albo macie cały zestaw piszczie. 

Nie jestem zainteresowany procesorami intela przez tak zwanego "gluta,, A poza tym Ryzen jest bardziej przyszłościowy. Nie potrzebuje tych extra 5-15 fpsów. 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Shinz3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż za fachowa opinia [może jakieś fakty na poparcie powyższych teorii]

na szczęscie wydajesz swoje pieniądze a nie nasze

a ten monitor to widzę że z dooopy

ssdek o takiej pojemności to dla żartu?

i zasilacz też nie powala

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Monitor dał bym ciut większy. Jak ma być mały, to brał bym co najmniej 22-24'' cale. Może być IPS / PLS. 

Przy zestawie za 6-6,7k dał bym też lepszy zasilacz Pure Power 10. SSD bierz 240GB. Obudowa trochę ubogo wyposażona jak chodzi o wentylację. 1x12fi z tyłu to mało. Gabaryty mogą być i nic mniejszego nie bierz. Moim prywatnym zdaniem lepszy pod gry był by zestaw na intelu. 8700 bez K z płytą Z370 zrobił by w grach robotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tesel napisał:

cóż za fachowa opinia [może jakieś fakty na poparcie powyższych teorii]

na szczęscie wydajesz swoje pieniądze a nie nasze

a ten monitor to widzę że z dooopy

ssdek o takiej pojemności to dla żartu?

i zasilacz też nie powala

To skoro taki mądry to złóż zestaw na intelu z większą pojemnością ssdka lepszym monitorem no i nie zapomnij dodać system i oczywiście do 6700zł

Edytowane przez Shinz3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Daj płytę Z370 Asrock Pro4 i procesor i5-8400, oraz chłodzenie Fera3, SSD Iridium PRO 240GB to wyjdzie taniej i też wydajnie. Zobacz obudowę Armis AR7 TG-RGB i tańszą bez okna, oraz mniejszą Regnum RG4T i RG4 Pure Black. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pablo27 napisał:

Daj płytę Z370 Asrock Pro4 i procesor i5-8400, oraz chłodzenie Fera3, SSD Iridium PRO 240GB to wyjdzie taniej i też wydajnie. Zobacz obudowę Armis AR7 TG-RGB i tańszą bez okna, oraz mniejszą Regnum RG4T i RG4 Pure Black. 

Narazie złożyłem coś takiego myślę że mogę zapłacić tą jedną stówkę więcej https://www.x-kom.pl/lista/7xiisl377

Edytowane przez Shinz3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 Zmienił bym obudowę na nowszy model Regnum RG4T. Ma boczny panel z hartowanego szkła. Dopłacił bym też do zasilacza Vero 600 M2 (pół-modularny). Jak Masz więcej kasy, to może być oczywiście Pure Power 10 600w. Niestety wersja Pure Power-a 10 CM (pół-modularna) z pomarańczową obwódką jest droższa i w podobnej cenie dostaniesz Seasonic Focus 550w który ma 10lat gwarancji i certyfikat 80+Gold, ale ten nie modularny też będzie bardzo dobrym wyborem.

Możesz też kupić taniej Windowsa na płycie a za zaoszczędzone 50zł napęd DVD-RW Lite-On. Jak nie potrzebujesz napędu dvd, to zawsze Możesz Windowsa zgrać na pendrive który wcześniej można sformatować na NTFS.

Tworzenie nośnika instalacyjnego dla Windows 10 - Poradnik

Pastę termoprzewodzącą Masz dołączoną w komplecie do chłodzenia Fera3 / Frortis3. Jak za kilka lat straci swoje właściwości, to dopiero wtedy kupisz sobie świeżą pastę i wymienisz. Podstawę chłodzenia i procesor można wyczyścić spirytusem, tylko nie polecam salicylowego, bo zostawia osad. Reszta zestawu może być. 

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesel jak najbardziej złożył ci dobry PC. Bije na glowę ten twój zestaw. Ryzen 2700 nie dosyć ze gorszy od 8700, to jeszcze ze swoim 65TDP poobiera wiecej energi nawet od 8700K który ma 95TDP!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Kiedyś było lepiej z tymi cenami ramu. G Skille V 3000MHz CL15 2x8gb kosztowały 3lata temu około 400zł a teraz kosztują około 700zł. Zestaw dobry tylko trochę ponad budżet. Jeżeli mam być szczery 2,5k za kartę graficzną to jak dla mnie trochę dużo, no ale takie są ceny. Alternatywnie jest teraz Palit GeForce GTX 1070 JetStream za 2039zł. Bardzo dobra karta z pół-pasywnym chłodzeniem. Moim prywatnym zdaniem do grania na monitorze FullHD z odświeżaniem 75Hz w zupełności wystarczy. Obudowa Oberon jest również w wersji pro silent która nie posiada okna, ale za to jest wyciszona od środka matami wygłuszającymi i ma w standardzie 3x12fi wentylatory (2xprzód 1xtył). Wersja 2f ma okno i 2x12fi (1xprzód 1xtył) w standardzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...