Skocz do zawartości
Jupik

Lekka aktualizacja sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w 2013 kupiłem niżej wymieniony sprzęt.

Potrzebna mu lekka modernizacja.

Procek myśle, że da rade - chodzi na 4,0-4,2.

Ram i karta do wymiany ?

Czy kość ramu 8gb i i taki radeon r7 370 lub GTX 680  dużo zmieni ? czy trzeba droższej karty?

 

 

obecnie 

i5 2500k - @ 4,2

G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 1333MHz CL7 XMP 

Sapphire Radeon HD 7870 XT With Boost - 2gb ram

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedał bym ten RAM i kupił 2x8GB DDR3 najszybszej jaką wspiera twoja płyta. Lepiej jakbyś napisał jaka to płyta.

Kartę zdecydowanie nowszą. GTX 1060 6GB do i5@4.2GHz to max, na który warto wydać.

Jeśli zrobisz tak jak napisałem to w grach dostaniesz bardzo znaczne przyspieszenie.

Co do reszty, to jak masz HDD, to komputerowi w responsywności nawet TITAN Xp nie pomoże.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM nie koniecznie do wymiany, mozesz poszukac kosci 2x4GB o identycznej specyfikacji / napieciu i teoretycznie powinno smigac. W razie czego masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.

+1 dla 1060.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie za bardzo jest sens ładować się w 1050Ti. W niektórych grach będziesz miał 8-10FPS więcej w porównaniu do Twojego radka. Po podkręceniu 7870XT ta przewaga często znika. Jak już chcesz wymieniać GPU, to na GTX1060 6GB. No i dodatkowe 8 (2x4) GB RAM lub wymiana na 2x8GB. To Cię powinno urządzić na dłuższą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że 1000.

 W gry gram z reguły na ps4. 

 

Na PC grałem z reguły tylko w FPS i do tej pory jakoś dawało radę. 

Jedyna wada tej grafiki jest ogromne ciepło które wytwarza o głośność... Mimo zastosowania na niej przez producenta nie seryjnego chłodzenia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 to tylko 1050 Ti do tego jakis tani ssd 128gb, RAM musi narazie wystarczyc bo nie sadze zebys gdzies znalazl uzywki tych kosci ktore masz zeby dolozyc 2x4gb.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. ten półpasywny Gigabyte https://www.emag.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforcer-gtx-1050-ti-g1-gaming-4g-gv-n105tg1-gaming-4gd/pd/DSK982BBM/

Ale cisze mozesz osiagnac wlasciwie z kazdym producentem poswiecajac pare minut w  Afterburnerze samemu ustawiajac predkosci wentylatora dla danej temperatury, tutaj masz to poprostu "out of box".

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moglbys tez rozwazyc zakup 1060 w wersji 3GB, wydajnosciowo zniszczy 1050 Ti a 3GB powinny spokojnie wystarczyc do 1080p.

Koszt to ok. 1000 zł.


Edit: http://mediaarena.pl/pl/p/karta-graficzna-Gigabyte-GTX1060-3GB-WindForce-OC-GV-N1060WF2OC-3GD/5008

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, barwniak napisał:

GTX 1060 6GB do i5@4.2GHz to max, na który warto wydać.

To czy CPU, czy GPU będzie "wąskim gardłem" przy powyższej kombinacji, zależy w ogromnym stopniu od ustawionej dokładności renderingu (w 1920x1080 bez AA pewnie CPU będzie zwykle wąskim gardłem, natomiast przy 3840x2160* wąskim gardłem może być GPU) ... oczywiście dodatkowo w zależności od konkretnej gry.

* - wliczając w to DSR/VSR, czyli na monitorze FullHD też można ustawić rendering do 4K, więc jeśli kolega ma tylko monitor FullHD, to przy wysokiej jakości renderingu też będzie w stanie, w nie jednej grze, w pełni obciążyć GTX 1060 6GB takim i5 2500

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale autor tematu ma zamiar przeznaczyć na to 1000PLN więc o GTX1060 można zapomnieć. Zostaje kupić GTX1050Ti, szybszy RAM 2x4GB i SSD. Stare części spieniężyć. Jakiegoś potężnego skoku wydajności nie będzie i moim zdaniem gra niewarta świeczki, ale będzie ciszej i chłodniej przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potężny skok, to:

2x8GB DDR4 2133MHz

GTX 1060 6GB

no i SSD jak nie masz, tylko na tyle pojemny, aby starczyło na system i całe oprogramowanie, łącznie z grami.

np. Crucial MX 500, Goodram iridium pro (ale nie IRDM pro), Samsung 850evo

Ale to wydatek bliżej 3kzł.

Efekt jaki osiągniesz (jeśli weźmiesz też ssd) to jak inny komputer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie szybciej. Zyskasz nawet kikkanaście klatek w gierkach. Jeżeli teraz masz w jakiejś grze np 30 przy 1050Ti i szybszym RAMie będziesz miał może ze 40. Ale nie będzie to +50, czy 100%. A SSD poprawi czas uruchamiania systemu i programów oraz responsywność. No i skoro przeszkadza Ci hałas i ciepło, to można zmienić GPU i dorzucić SSD. Pisałem, że nie warto ze względu na samą wydajność w grach, ale masz jeszcze inne czynniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw kupię ram szybszy i poszukam dysku SSD zobaczę efekt. Jeśli mało to grafika. 

Ogólnie patrząc na te grafiki to moja jest chyba dwa razy większa od tej 1050 albo tylko tak wygląda... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...